Jak powstawała rzeźba Polski

Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Grzegorz

Obecny kształt powierzchni naszego kraju powstawał w ciągu wielu milionów lat, w różnorodnych warunkach klimatycznych i w wyniku działania różnorakich procesów fizycznych. Rozmaitość form powierzchni Polski przedstawia autor na przykładach z terenu całego kraju, posługując się interesującymi ilustracjami, pomagającymi zrozumieć problemy przedstawione w książce. Czytelnika zainteresowanego...

Czytelnika zainteresowanego zagadnieniami rzeźby powierzchni naszego globu odsyłamy do innej książki Wojciecha Walczaka - "Rzeźbiarze powierzchni Ziemi".

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1976

źródło okładki: Zdjęcie autorskie