Romanowowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dynastie Europy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0083-2
historia
sinnatag

Często wracamy myślami do czasów świetności naszego państwa, wybitnych przywódców, największych zwycięstw i porażek. Porównujemy je z dokonaniami innych narodów, badamy ich wzajemne wpływy. Kolekcja "Dynastie Europy" stanowi pretekst do ukazania nie tylko najważniejszych wydarzeń historycznych na świecie, lecz przede wszystkim poznania kultury i obyczajów tamtych czasów. Burzliwe dzieje największych rodów świata to przecież nie tylko konflikty między mocarstwami, wojny i kolejne zdobycze terytorialne, ale też historia rodowych zamków, pałaców, stale rozwijających się miast.

Tom 3 "Romanowowie" to historyczna podróż do początków XVII w., gdy Rosja wskutek szaleńczych rządów Iwana IV Groźnego stała się państwem słabym ekonomicznie i politycznie. Była pogrążona w chaosie, więc pierwszym celem nowego cara miało być oczywiście wprowadzenie stabilizacji w kraju. Niestety, po 300 latach panowania dynastii niewiele się zmieniło. Czasy panowania Romanowów często kojarzą się z terrorem, nie brakowało bowiem wśród nich wielkich wizjonerów, ale też dziwaków i szaleńców, których decyzje często kończyły się dla kraju tragedią. Wystarczy wspomnieć Piotra I Wielkiego, ulubioną postać Stalina, czy Mikołaja I, krwawy despota, który ingerował w niemal każdą sferę życia publicznego. Bogato ilustrowana książka przedstawia biografie monarchów, zawiera teksty i analizy autorstwa znanych historyków. Wzbogacona jest o reprodukcje unikatowych dokumentów, drzewa genealogiczne, mapy oraz setki zdjęć z polskich i zagranicznych muzeów.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!