10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Sudaz
sudaz, aleksandra zimnik, fantastyka,
Vilandra1986

Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że w twoich żyłach płynie nieludzka krew...? Naukowcy mówili, że to zaraza szerząca się z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Wykluczyli ich z życia w społeczeństwie, odgradzając od reszty świata. Wierzyli w to, że mieszkańcy Gravidosu pozabijają się nawzajem albo umrą z głodu. Ich nadzieje zostały rozwiane, kiedy czerwonookie istoty wydostały się z...

Naukowcy mówili, że to zaraza szerząca się z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Wykluczyli ich z życia w społeczeństwie, odgradzając od reszty świata. Wierzyli w to, że mieszkańcy Gravidosu pozabijają się nawzajem albo umrą z głodu. Ich nadzieje zostały rozwiane, kiedy czerwonookie istoty wydostały się z klatki... Wśród nich była Laura – jedyna, której oczy nie zmieniły barwy. Szybko jednak okazało się, że odziedziczyła inne cechy, jakie posiadali Grawidończycy. Przez wiele lat potrafiła sama o siebie zadbać i walczyć ze słabościami, mając u swojego boku wyłącznie przybraną siostrę, której nie mogła nawet przytulić, bo wówczas mogłaby ją stracić na zawsze. Kiedy w życiu Laury pojawił się chłopak, będący człowiekiem z krwi i kości, cały świat, który tak misternie budowała, legł w gruzach. Czy uda jej się cofnąć przekleństwo ciążące nad mieszkańcami Gravidosu i móc normalnie żyć? Czy podróż, w jaką się zaangażuje, przyniesie odpowiedź na pytania dotyczące jej pochodzenia, rzekomej zarazy i możliwości odwrócenia przekleństwa ciążącego nad jej pobratymcami? W świecie, w którym nic nie jest pewne i zbadane, każdy najdrobniejszy błąd może przynieść zgubę.

źródło opisu: http://www.legimi.com/pl/ebook-sudaz-aleksandra-zimnik,b150484.html

źródło okładki: http://www.legimi.com/pl/ebook-sudaz-aleksandra-zimnik,b150484.html

Rebelde | 2016-10-30

Super książka,interesująca i fascynująca, bardzo przyjemnie się ją czytało, a z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem chciało się więcej i więcej. Mam nadzieję, że powstaną kolejne części książki i będzie można jeszcze przeczytać o przygodach Laury i jej towarzyszy.

Raachel | 2016-10-17
Konrad | 2017-09-02