Muminki. Nowy dom Muminka

Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Cykl: Muminki - komiks (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
muminki
komiksy

Pierwsze paski komiksowe powstały w 1953 roku. Ich bohaterami są te same postaci, które występują w książkach. Komiksowe Muminki także wiodą szczęśliwe życie w swojej dolinie, mały Muminek jest po uszy zakochany w pięknej Pannie Migotce, mama Muminka wszystkimi się opiekuje, a filozof Włóczykij zawsze zjawia się na wiosnę.

źródło opisu: egmont.pl

źródło okładki: egmont.pl

Przemek | 2012-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2012

Komiks składa się z trzech historii, "Niebezpieczna zima" (Pan Wicherek odbija Muminkowi dziewczynę), "Nowy dom Muminka" (o przybyciu Mi i budowaniu przez Muminka pierwszego domu), "Nowe życie Muminków" (o prorokach, próbujących zmieniać charakter mieszkańców Doliny). Literacko jest słabszy od książek o Muminkach, trochę za dużo pokazowego okazywania uczuć między Muminkiem i Migotką, ma natomiast ten niewątpliwy plus, że można w końcu dokładnie obejrzeć sobie wszystkich bohaterów. Pojawia się też w końcu Bobek, którego brakowało mi w książkach, a rysunek oczu Mimbli jest cudowny, w pół drogi do mangi.

kendo777 | 2013-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 09 września 2013

Migotka to jest jednak szmata.

Krotecho | 2016-06-22
Kachusek | 2015-12-23