Próba przedstawienia świata jeko miejsca, w który od dawna natura została stłamszona przez człowieka, co główna bohaterka uważa za godne politowania i mało zrozumiałe.

Lenkaite | 2013-01-26
Przeczytana: październik 2007

Książka, która wywołała burzę na oświeceniowej scenie literackiej;] dziewczę wychowane w "stanie natury" (czyli...piwnicy...???) zostało naturalnie uwrażliwione na dobro moralne...wątki prosto z Rousseau. Osobliwość literacka dla chętnych.

JaTheMolka | 2016-12-26

XVIII-wieczna grafomania i w dodatku plagiat, na domiar złego pierwszy tak nazywany, bo dla literatury był to okres swobody. Nawet najbardziej klarowne plagiaty nazywano inspiracją, podczas gdy tutaj autor wzniósł się na wyżyny kopiowania, przechodząc samego siebie i zapisując się w historii jako pierwszy polski pseudoartysta złodziejaszek.

Anna | 2014-06-01

Utkwiła mi w pamięci, nie śni się w koszmarach, wiec może jednak nie była taka zła?

Tomasz Kurzak | 2016-12-25
Na półkach: Polonistyka, Przeczytane