Pisać

Wydawnictwo: Świat Literacki
8388612069

Osoba pisząca książki musi pozostawać w stałej izolacji od innych ludzi. To najważniejszy wymiar samotności. Samotność tekstu samotność autora. opowieść o pisaniu książek, o życiu autora tekstów, a w końcu i osobiste wspomnienia autorki z własnego życia.

Czytelnik_Anonimowy | 2011-05-04

Jestem przekonany, że książkę osobom nie piszącym będzie właściwie odebrać bardzo trudno. Tym zaś piszącym, polecam. Sześć opowiadań, właściwie oddzielnych historii układa się w niezwykle osobisty, niemal intymny dziennik. Jest pisany w specyficzny sposób, mieszanką monodramu i poetyckiej prozy. Zdaje się być w pewnym sensie także artystycznym testamentem autorki. Ta refleksyjna książeczka z pewnością rzuci światło na to, jak większość z nas widzi postać pisarza. I jak ta wizja jest nieprawdziwa, bez uwzględnienia ceny jaką trzeba za bycie autorem zapłacić.

malwina | 2011-05-02

Trudno oceniać tę książkę. Z jednej strony rozczarowuje a z drugiej jest przepełniona czymś co przyciąga jak magnes. No i temat... Nikt tak nie pisał o pisaniu. Mimo wszystko bardzo polecam.

książek: 2090
lazarus | 2013-06-01