Ból

Marguerite Duras Wydawnictwo: Kwartalnik Artystyczny - WOK biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Grudzińska
Kwartalnik Artystyczny - WOK
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Grudzińska

Na półkach: , , , ,

Na zbiór opowiadań pt. „Ból” składają się teksty pisane (i prze-pisywane) na przestrzeni kilkudziesięciu lat: od końca wojny we Francji, tj. wyzwolenia Paryża w sierpniu 1944 roku, po połowę lat 80-tych XX wieku, gdy zostały opublikowane. Bezpośrednią inspiracją opowiadań były przeżycia wojenne autorki.

Marguerite Duras jest postacią tyleż interesującą, co kontrowersyjną....

• Literatura francuska
  • Rok 2016
  • Współczesność
  • Wojna/Z wojną w tle
  • Słone_czniki (Poezja, biografia, reportaż)

Dodaj cytat z książki Ból