When He Comes, Close Your Eyes

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ta Lai Le, Qing Bi Yan
angielski
Yvonne

What if you have a smart, playful and faithful boyfriend? When dating, he said: “I have no interest in these sort of things. But if you kiss me every ten minutes, I am willing to do any sort of silly things with you. When jealous, he said: “Compared to me, this man had stupid written all over him. The only good point he has is that he knows you are a good woman too. When making love, he...

What if you have a smart, playful and faithful boyfriend?

When making love, he said: “Although I have no experience, my intelligence and ability to learn far surpass normal people. Just to add, I am very observant as well.

When proposing, he said: “I have no words to express myself. But if I have to sum everything up – I love you with all of my wisdom and life.

I took him from a lonely world, back to the warmth of the bustling city.

While he drags me from a quiet and ordinary life to a exciting and unpredictable life.

źródło opisu: http://www.readlightnovel.com/when-he-comes-close-your-eyes

źródło okładki: http://www.readlightnovel.com/uploads/posters/when...»

Yvonne | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 29 września 2016

Książka jest świetna. Główną postacią jest 26 letni profiler kryminalny prof. Bo Jinyan (jeden z najlepszych na świecie), który pracuje nad najbrutalniejszymi seryjnymi mordercami.

[uwaga spoiler] Po tym jak pracując dla FBI nad sprawą „Kwiatowego Kanibala” został porwany, torturowany i przetrzymywany przez pół roku, zostawia FBI i powraca do Chin – aby odzyskać zdrowie etc. Następnie zatrudnia w roli tłumacza Jian Yao- absolwentkę filologii angielskiej. Spoiler cd. książka ma bardzo ciekawy wątek romantyczny, typowy dla dalekowschodniego stylu pisarskiego. Jednak z uwagi jak zostały stworzone postacie, i jakie cechy charakteru posiadają wątek ten momentami zmienia się w wątek komediowy.

Bo Jinyan jest geniuszem, świetnym profilerem z niesamowicie wysokim IQ, ale jednocześnie z wyjątkowo niskim EQ – dzięki czemu w wielu sytuacjach jego zachowanie jest tak „nieżyciowe”, że można płakać ze śmiechu. Dodatkowo jest dumny, arogancki i momentami wyjątkowo dzieciny (ale, w końcu kto...

loveme | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017