Mojżesz Broderson-od Jung Idysz do Araratu

Wydawnictwo: Hamal Andrzej Machejek
9788392542056

Gilles Rozier jest autorem pierwszej tak dużej biografii Mojżesza Brodersona (1890-1956) – poety, dramaturga, autora piosenek, tekstów satyrycznych i tragicznych poematów. Dzięki tej książce poznajemy życie kulturalne żydowskiej Łodzi na tle europejskiej, a nawet światowej awangardy artystycznej pierwszej połowy dwudziestego wieku. Autor przypominając realia minionej epoki, wprowadza czytelnika w historię Żydów Łodzi i Europy Wschodniej. Książka przybliża nie tylko twórczość Brodersona, ale również tak znakomitych artystów jak: Jankiel Adler, Marek Szwarc czy pisarz Icchak Kacenelson.

źródło opisu: http://www.machejek-hamal.pl

źródło okładki: http://www.machejek-hamal.pl/