Beaty rymy życie. Leksykon muzyki hip-hop

Wydawnictwo: Kurpisz
rap, hip-hop
muzyka

Jest to książka dla wszystkich osób, które żyją muzyką hip-hop, bądź po prostu lubią jej słuchać. Na taki Leksykon trzeba było czekać wiele lat – od teraz słuchanie rapu będzie sprawiać jeszcze większą przyjemność, w końcu każdy fan będzie miał swój mistrzowski przewodnik po świecie hip-hopu – mówi Radek Miszczak, pomysłodawca i główny autor książki „Beaty, Rymy, Życie. Leksykon Muzyki...

„Beaty, Rymy, Życie. Leksykon Muzyki Hip-Hop" to pierwsza w Europie Środkowej i Wschodniej pozycja książkowa, dokładnie i wyczerpująco przedstawiająca hip-hop jako gatunek muzyczny. Oczekiwany od wielu lat tytuł stanowi fascynujący przewodnik po hip-hopie, zarówno dla oddanych fanów, jak i wszystkich osób zainteresowanych fenomenem rymowanych tekstów rapowanych do rytmicznych beatów. Książka, utrzymana w konwencji leksykonu, napisana jest jednocześnie przystępnym i interesującym językiem. Sylwetki i dyskografie prawie 1000 artystów z całego świata, przewodnik po najważniejszych wytwórniach i stylach hiphopowych, historia rapu w USA i Polsce, rankingi klasycznych płyt oraz słownik ponad stu fachowych pojęć – to unikalne i rarytasowe materiały, stanowiące prawdziwy skarb dla każdego fana rapu. Smaczku dodaje oprawa graficzna, utrzymana w hiphopowej stylistyce.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: miszczak.pl

Malwina | 2011-04-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moim zdaniem to bardzo fajnie zrobiona książka. Ponieważ interesuję się kulturą hip-hop i wszystkim, co z tym związane, książka może okazać się przydatna, choć przydałoby się jakieś nowe wydanie (z nowymi składami czy osobami), chociaż chłopaki i tak wykonały niezłą robotę ;) Można znaleźć w tej książce dużo ciekawych składów, MC, DJów, producentów itp. Poza tym krótka historia o każdym wykonawcy no i dyskografia. Fajnie, że coś takiego powstało, choć wiadomo, że książka nigdy nie odda uroku tej kultury i muzyki ;) To na tyle ode mnie :P

Norweg | 2015-11-18
Przeczytana: 01 stycznia 2006

Wtórna kopia haseł z allmusic.com oraz książki Encyklopedia hip-hopu. W dodatku traktuje hip-hop jako "styl muzyczny" i pomija pozostałe z 4 elementów tej kultury: b-boying, DJing i graffiti. W dodatku masa błędów, że np. Asfalt to "pierwsza w Polsce wytwórnia hiphopowa", a Russell Simmons figuruje w niej jako "beatmaker", którym nigdy nie był. Dodatkowo fatalna okładka. Jako tako broni się w niej jedynie rap francuski i niemiecki, ale to za mało, więc nic dziwnego, że leksykon znalazł ledwie półtora tysiąca nabywców, doprowadzając wydawnictwo Kurpisz do bankructwa.

Bitel | 2014-10-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co tu dużo mówić dzięki tej książce poznałem niesamowicie dużo fantastycznej muzyki.Kiedyś w liceum spierdalałem na wagary do empiku na Marszałkowskiej żeby czytać ten leksykon i spisywalem sobie kolejne płyty i raperów,w których twórczość później się zagłębiałem.Jestem szczęśliwym posiadaczem tego arcydzieła i często wracam,bo jest to bez wątpienia kamień milowy w moim poznaniu rapu.

ania91 | 2015-02-22
Przeczytana: marzec 2010

doskonale opracowana, polecam szczególnie ciekawym tego zjawiska kulturowego

Przemek Mazan | 2016-12-22
Natalia | 2016-08-26