Droga

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Droga
Zbyszek

„Droga” to relacja z pieszej pielgrzymki z Lublina do Santiago de Compostela i dalej nad Atlantyk. Pielgrzymka ta miała miejsce pomiędzy 15 maja a 21 września 2015 roku. „Droga” to sto trzydzieści, następujących po sobie, splatających się ze sobą, przywołujących się nawzajem poprzez czas i przestrzeń, dni. To urzekająca podróż przez Europę, przez jej dziedzictwo, ale także przez obszary duszy...

„Droga” to sto trzydzieści, następujących po sobie, splatających się ze sobą, przywołujących się nawzajem poprzez czas i przestrzeń, dni. To urzekająca podróż przez Europę, przez jej dziedzictwo, ale także przez obszary duszy i serca.

Jedyną jej powtarzalnością, jest jej niepowtarzalność.
Niepowtarzalność każdego dnia, każdego zdarzenia, każdego doświadczenia.
„Droga” jest zniewalająco piękna, brutalnie prawdziwa, głęboko metafizyczna. Jest drogą przez życie, przez kulturę, przez poznanie. Droga wiedzie ludzi do Santiago, do świętego Jakuba.
Wiedzie ich do prawdy o sobie, o Europie, o Bogu, o życiu.
Wobec „Drogi” nie można przejść obojętnie. Można ją odrzucić albo się nią zachwycić. Można wreszcie na nią wejść. Aby samemu doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania.

źródło opisu: https://www.e-bookowo.pl/self-publishing/droga.html

źródło okładki: https://www.e-bookowo.pl/imagesdb_5f54f4dd3726e7930b2272787ce8e95a.jpg

Ryszard Kokot | 2017-12-18
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Wciągnęła mnie ta książka. Może dlatego że jestem łazikiem, człowiekiem drogi, może dlatego, że wiele między Autorem i mną podobieństw. Jesteśmy prawie rówieśnikami, obaj z Lublina, mamy podobną wrażliwość i zbliżone poglądy. Są i różnice: pan Zbyszek poszedł jako pielgrzym, ja jeśli wyruszę na Camino to zapewne z innych, laickich pobudek. Pewnie dlatego też nużyły mnie liczne i rozwlekłe dywagacje metafizyczne. Poza tym cała reszta mi się podobała (nie licząc kilku błędów przegapionych przez korektę). Czytając widziałem te krajobrazy, czułem ciężar plecaka, ból i deszcz, doznawałem przyjemności ze spotkań ze współwędrowcami i ze smaku czereśni lub bagietki. Jako potencjalny caminowicz odniosłem wiele korzyści, zapamiętałem wszystkie te perypetie organizacyjne. Od początku książki czekałem na etapy francuskie, bowiem często bywam w tym kraju. Z zadowoleniem przyjąłem fakt, że Autor ma wiele spostrzeżeń zbieżnych z moimi. Autora zaintrygowało zaniedbanie i opustoszenie...

Zbyszek | 2016-10-15
Przeczytana: 15 października 2016

Ponieważ jestem autorem, to nie będę pisał, tym razem!, opinii. Informacje uzupełniające za to na temat "Drogi" można znaleźć na stronie: http://camino.zbyszeks.pl/

Mapa pielgrzymki jest tutaj: http://camino.zbyszeks.pl/mapa-i-trasa-pielgrzymki/

Reportaż radiowy można usłyszeć tutaj:

A tutaj na 217 dni przed wyruszeniem, wyjaśniałem dlaczego nie pójdę na Camino: http://camino.zbyszeks.pl/2014/10/10/dzien-217-pojde-camino/

A tutaj wreszcie jest strona książki na facebooku, którą można polubić jak się chce: https://www.facebook.com/DrogaDoSantiago/

Zbyszek | 2018-05-08
Zbyszek | 2018-05-08