Droga

Droga
E-bookowo
2016-09-14
2016-09-14
camino santiago de compostela pielgrzymowanie pielgrzymka droga

Książka, których brakuje - zapis drogi do Santiago z Polski. Krótkie parostronne opisy każdego dnia są zapisane dość schematycznie: opis poranka, przemyślenia z drogi, opis dojścia do miejsca noclegu. Nie dłużą się opisy krajobrazów czy narzekania na cierpienie i ból (mimo, że tam się pojawia). Książka jest bardziej o relacjach, o drugim człowieku i o tym co w duszy gra...

Wciągnęła mnie ta książka. Może dlatego że jestem łazikiem, człowiekiem drogi, może dlatego, że wiele między Autorem i mną podobieństw. Jesteśmy prawie rówieśnikami, obaj z Lublina, mamy podobną wrażliwość i zbliżone poglądy. Są i różnice: pan Zbyszek poszedł jako pielgrzym, ja jeśli wyruszę na Camino to zapewne z innych, laickich pobudek. Pewnie dlatego też nużyły mnie...

Ponieważ jestem autorem, to nie będę pisał, tym razem!, opinii. Informacje uzupełniające za to na temat "Drogi" można znaleźć na stronie: http://camino.zbyszeks.pl/

Mapa pielgrzymki jest tutaj: http://camino.zbyszeks.pl/mapa-i-trasa-pielgrzymki/

Reportaż radiowy można usłyszeć tutaj:

A...

• Z polecenia