Fight Club 2 - wydanie zbiorcze

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
Fight Club 2
komiksy
kendo777

Po 10 latach od debiutu, który przyniósł mu międzynarodowy rozgłos, Chuck Palahniuk powraca do historii Tylera Durdena i Podziemnego Kręgu, tym razem jako autor scenariusza komiksu Fight Club 2. Świetne rysunki Camerona Stewarta i okładki Davida Macka doskonale oddają klimat terroru i szaleństwa albo... rozdwojenia jaźni. Bo niektórzy wyimaginowani przyjaciele nigdy nie odchodzą.

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/307364-fight-club-2-wyd-zbiorcze

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/307364-fight-club-2-wyd-zbiorcze

Wkp | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

NIEKTÓRZY WYIMAGINOWANI PRZYJACIELE NIGDY NIE ODCHODZĄ

Od kiedy tylko usłyszałem, że Chuck Palahniuk zamierza napisać kontynuację „Fight Clubu”, nie mogłem się doczekać premiery. Ciąg dalszy powieści, która zmieniła moje życie, która stała się dla mnie najważniejszą książką, było jak spełnienie marzeń. To, że „FC 2” miało być komiksem nie budziło moich najmniejszych zastrzeżeń, jako że graficznymi opowieściami fascynowałem się od dzieciństwa. Miałem tylko jedną obawę – czy ktoś porwie się na wydanie tego po polsku. Tak na szczęście się stało, a zadania tego podjęło się wydawnictwo Niebieska Studnia, odpowiedzialne za publikację powieści Palahniuka. I w ten sposób najpierw na rynku pojawiły się zeszytowe wydania poszczególnych części, a teraz do rąk czytelników trafia piękne wydanie zbiorcze wszystkich numerów (łącznie z zerowym). Piękne, ale też i zachwycające pod względem treści oraz wykonania.

Minęło dziesięć lat i narrator, każący się teraz nazywać imieniem „Sebastian” wiedzie...

Michał | 2016-12-27
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Chuck Palahniuk znów brawurowo bawi się w „Fight Club”?
Tym razem swoje pokręcone pomysły pakuje do niemal 300-stronicowego komiksu. Niestety wyszedł z tej transfuzji odgrzewany kotlet, a w zasadzie nieświeża papka posklejana smacznym choć nieco zatęchłym sosem. Motyw przewodni się nie zmienił – facet w korpo-świecie może zachować jaja tylko dzięki srogiemu łomotowi i anarchii. Niestety wszystko to już było i to w dużo lepszej książkowej i filmowej wersji. Uciekła gdzieś głębia i świeżość. Do tego dowcip autora z biegiem lat nieco wypłowiał i zastąpił go gorzki sarkazm. Palahniuk powołuje na chwilę do swojego komiksu nawet Mojżesza, Kennedy’ego i wreszcie samego siebie. Ten ostatni manewr w teorii miał wzbogacić rozrywkę i dać element totalnego zaskoczenia. Wywołuje jednak prędzej bełkot i sztuczne wydłużenie płaskiej fabuły. Strona graficzna też nie olśniewa, ale broni się prostotą i dobrze współgra z tekstem.
Ostatecznie w mojej ocenie powstało przeciętne obrazkowe czytadło,...

Arthaniel | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Czego jak czego, ale komiksów to Palahniuk pisać nie umie. Dawno nie czytałem takiego bełkotu. Szkoda czasu; lepiej sięgnąć po kolejną powieść autora, niż katować się tym potworkiem. Trzy gwiazdki tylko za wprawną kreskę i rewelacyjną jakość wydania.

HazlemDukleypb | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Komiks będący jazdą bez trzymanki- na pierwszy rzut oka oczywiście, ale gdy spojrzy się na fabułę z nieco chłodniejszego punktu widzenia można zobaczyć krytykę uniformizmu,organizacji paramilitarnych,ludzi tak znudzonych światem, że każda idea oferująca wydostanie się z niej wydaje się właściwa. Autor analizuje w swoim dziele naturę idei , bawi się motywem drugiego ojca i przekazuje czytelnikowi swoje przemyślenia. Wszystkie to było już i w książce, i filmie, ale wartością dodaną komiksu jest dziesiąty numer przełamujący czwartą ścianę, chociaż ostrzegam większości odbiorców może się nie spodobać,ale bardzo mi przypadł do gustu.

BlackDynamite | 2017-07-02
klasos | 2017-06-11