Czarnula

Dziennikarstwo a literatura w XX i XXI wieku to podręcznik przeznaczony dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej do przedmiotu Główne nurty kultury światowej i polskiej XX i XXI wieku na studiach drugiego stopnia. Zawarte w nim teksty mówią nie tylko o literackich korzeniach dziennikarstwa, ale także o jego powinowactwach z literaturą; o tym, jak literatura wpływa na rozwój dziennikarstwa i jak dziennikarstwo oddziałuje na literaturę. Dziennikarstwo i literatura były i są w dużym stopniu zależne od siebie. Prasa, radio, telewizja, a potem internet nie pojawiły się nagle, jak meteor. Wszystkim tym rodzajom dziennikarstwa podstawy rozwoju dała literatura, która – mimo że jest starsza, a w związku z tym dużo dojrzalsza – od dziennikarstwa też czegoś się uczy i wiele korzysta. Co najważniejsze jednak – literatura i dziennikarstwo mają służyć odbiorcy i różnymi sposobami pomagać mu zrozumieć świat.

W serii Akademickie warsztaty dziennikarskie ukazują się podręczniki akademickie, książki o charakterze monograficznym i warsztatowym, a także tłumaczenia ważnych publikacji z dziedziny mediów ukazujących się zagranicą.

źródło opisu: www.poltext.pl

źródło okładki: www.poltext.pl