Miłość i autorytet

Wydawnictwo: eSPe

Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami. Kompetentny, klarownie napisany poradnik dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom życiowy sukces i szczęście. Autorki tej książki pokazują, że wychowanie zakorzenione w chrześcijańskiej wizji świata i człowieka jest znakomitą alternatywą wobec modnych obecnie, agresywnie promowanych przez...

Autorki tej książki pokazują, że wychowanie zakorzenione w chrześcijańskiej wizji świata i człowieka jest znakomitą alternatywą wobec modnych obecnie, agresywnie promowanych przez media tendencji wychowawczych. Ono się naprawdę sprawdza, czego dowodem może być chociażby ogromne zainteresowanie chrześcijańskimi placówkami oświatowymi. Nawet niewierzący rodzice szukają takich miejsc, by ich dziecko dorastało w zdrowej atmosferze, przestrzegając norm moralnych, ponieważ czują, że konsekwencją takiego wychowania – podjętego na serio – jest życiowy sukces i szczęście.

W tej książce znajdziesz podstawowe zasady, na których jest oparte chrześcijańskie wychowanie, krytyczną analizę idei wychowawczych, z którymi mamy do czynienia w przestrzeni społecznej, oraz mnóstwo praktycznych porad, w tym dotyczących zagrożeń, jakie czyhają obecnie na nasze dzieci.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się m.in. jak:

uczyć dzieci szacunku,
kształtować i rozwijać zdrową tożsamości płciową dziecka,
chronić dzieci przed działaniem reklam,
nauczyć dziecko myśleć krytycznie,
przeciwdziałać seksualizacji dzieci,
uczyć dziecko wyznaczania granic,
budować wiarę dziecka,
nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów,
uczyć dzieci poruszania się w świecie wirtualnym,
zapobiegać ryzykownym zachowaniom naszych dzieci w Internecie,
uczyć dziecko przyjaźni,
radzić sobie, kiedy ponoszą nas nerwy w relacjach z dziećmi,
samowychowywać siebie jako rodzica.
Bogna Białecka jest psychologiem, autorką wielu książek o psychologii dziecka i rodziny, prezesem Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, matką czworga dzieci.
Beata Nadolna jest nauczycielem i pedagogiem, dyrektorem Przedszkola im. Św. Aniołów Stróżów, autorką książek o wychowaniu przedszkolaków, matką dwóch dorosłych córek.

źródło opisu: http://xn--boskieksiki-4kb16m.pl/z

źródło okładki: http://xn--boskieksiki-4kb16m.pl/z

Michał Szostek | 2017-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2017
synOjca | 2017-10-07
Kasia | 2017-08-31
sparrow94 | 2016-11-17
| 2016-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2016 r.
Przeczytana: 05 września 2016