Nowe, lepsze życie

Wydawnictwo: Nowy Świat

Książka ta traktuje o problemach i perypetiach w latach 90-tych Polaków, którzy obrawszy sobie za drugą Ojczyznę Niemcy Zachodnie, robili wszystko co w ich mocy, żeby tam pozostać. Nowe, lepsze życie Julity Szpilewskiej to opowieść o ludziach szukających szczęścia poza PRL-owską Polską. Na poły biograficzna, zbudowana z faktów z życia autorki i jej przyjaciół, opisuje perypetie Polaków, którzy w latach 90-tych opuścili kraj, by osiąść w Niemczech Zachodnich. Książka świetnie oddaje klimat tamtych czasów. Codzienność życia w Dusseldorfie, poszukiwanie pracy, mieszkania, starania o wizę stałego pobytu, problemy językowe, zawiązywanie nowych znajomości, wzloty i upadki życia na emigracji pokazują drugą, mniej barwną stronę pobytu w niemieckim Eldorado.

Palia | 2016-03-06
Przeczytana: 2010 rok