Przewodnik ksenofoba. Irlandczycy

Seria: Przewodnik ksenofoba
Wydawnictwo: Finebooks
Xenophobe's Guide to the Irish
Eldunari

Szczere i zabawne spojrzenie na Irlandczyków
oraz na to, co czyni ich Irlandczykami.
"Przez grzeczność hymn zawsze śpiewa się po irlandzku, żeby przyjaźnie nastawieni przyjezdni nie zrozumieli słów i nie mogli ich wziąć do siebie."

źródło opisu: https://www.facebook.com/wydawnictwo.finebooks/

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwo.finebooks/

Jacek | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Po kilku dość przeciętnych "Przewodnikach ksenofoba" znów trafił mi się bardzo dobry tomik. Zabawne, nawet prześmiewcze spojrzenie na naród wywodzący się z Zielonej Wyspy, pełne jest jednak życzliwości i zrozumienia. A że pisane przez rodaka, zapewne w pełni przedstawia charakter i zwyczaje Irlandczyków. Do tego lekki styl, cięty język, duże poczucie humoru autora, brak tematów tabu i mamy bardzo dobry obraz potomków Celtów z wyspy nieopodal Brytanii. Zielona wyspa i Brytania pojawiły się w opinii nieprzypadkowo, a dlaczego - warto o tym przeczytać. Bardzo dobry tomik z dobrej serii.

Tomasz Wojewoda | 2016-09-25
Przeczytana: 24 września 2016

Dowcipna i pouczająca zarazem książeczka o niezwykle interesującym kraju, jakim jest Irlandia i o mentalności jej mieszkańców. Zarówna dla tych, którzy (jak ja) kraj ten już nieco znają i w nim bywali, jak i dla tych, którzy planują się wybrać po raz pierwszy.

Kiedy następnym razem będę (w sensie dosłownym) kołować nad lotniskiem Shannon, przypomnę sobie, że w Irlandii to wyrażenie jest co najmniej dwuznaczne.

Shiver | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017