The Xenophobe's Guide to the Danes
kretek

"Przewodnik ksenofoba" to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Duńczyków czynią ich Duńczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich...

Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90630003-przewodnik-ksenofoba-dunczycy

źródło okładki: http://cdn.bonito.pl/zdjecie/90630003

kretek | 2017-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2017

Książeczka przybliżająca specyfikę Duńczyków jako narodu oraz Danię jako kraj. Z racji tego, że jestem już po lekturze wielu książek z tej tematyki, na pewno mój odbiór jest trochę inny. Większość informacji była już mi znana, ale miło czasem sobie pewne rzeczy przypomnieć. Czyta się szybko i przyjemnie, rzeczywiście tekst napisany z dużym dystansem, poczuciem humoru oraz drobnymi złośliwościami. Autorzy nie przytaczają dokładnych danych liczbowych czy różnych statystyk, wyników raportów, zatem jeśli ktoś oczekuje wyczerpujących i precyzyjnych informacji, to jednak musi wybrać inną lekturę. Książeczka pozwala zorientować się ogólnie w temacie, rozwiać różne mity czy wyobrażenia i przekazać podstawową wiedzę dotyczącą Duńczyków i Danii, m.in. o kulturze, zwyczajach i tradycji, historii, postawach i wartościach, czy języku.

Anja | 2017-11-16
vAnitas | 2017-10-18