Cel snajpera. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii

Tłumaczenie: Michał Romanek
Wydawnictwo: Znak
American Sniper: The Autobiography of the Most Lethal Sniper In U.S. Military History
snajper, Chris Kyle, cel, cel snajpera

Chris Kyle to najbardziej niebezpieczny snajper w dziejach amerykańskiej armii i Navy SEALs Iraccy rebelianci wyznaczyli za jego głowę nagrodę.Żołnierze GROM-u nie tylko byli jego towarzyszami broni, ale nauczyli go też, czym jest Żubrówka. Chris Kyle był chłopakiem z Teksasu, gdy dołączył do SEALsów. Nie trzeba było długo czekać, aby okazało się, że na linii frontu młody kowboj radzi sobie...

Chris Kyle był chłopakiem z Teksasu, gdy dołączył do SEALsów. Nie trzeba było długo czekać, aby okazało się, że na linii frontu młody kowboj radzi sobie równie dobrze jak na rodeo. W tej pełnej adrenaliny książce, o której mówiły media na całym świecie - od CNN do TVN24 - opowiada o swoim udziale w misji w Iraku i wspólnych akcjach z Polakami z GROM-u.
Pół miliona egzemplarzy sprzedanych w USA w trzy miesiące! Książka, która strąciła ze szczytu listy bestsellerów „New York Timesa” biografię Steve'a Jobsa. Książka zawiera opisy wspólnych AKCJI z GROM-em.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Cel-snajpera/5950

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/files/covers/product...»

pietrych | 2019-07-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 15 lipca 2019

Wartością tej książki jest możliwość spojerzenia na wojnę oczami zawodowego żołnierza, który kocha swoją pracę, a miłość do ojczyzny stawia na pierwszym miejscu wśród wyznawanych wartości. Autor jest niezwykle szczery, mówiąc że kocha swoją robotę mówi wprost, że lubi zabijać. Dla mnie było to szokujące, bo nieprzystające do zachodniego humanizmu.
Wspomnienia spisane są prostym językiem, który jednak pasuje do kowboja z Teksasu. Nie jest to dobra literatura, ale wiedza, która z niej płynie będzie użyteczna przy odbiorze i analizie medialnych informacji ze światowych linii frontu. Doskonale rozumiem dlaczego najbardziej amerykański z filmowców, Clint Eastwood zainteresował się tą książką.
O audiobooku. Wydawnictwo brzmi jak książki dla niewidomych na kasetach magnetofonowych nagrywane w latach osiemdziesiątych. O ile starszy lektor z uroczym palatalnym "ł" całkiem dobrze radzi sobie i z angielskimi wyrazami i nazwami technologicznymi to sama realizacja dźwięku jest koszmarna,...

cvallo2 | 2019-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: kwiecień 2019

Koniec pisany jakby na przymus aby dociągnąć książkę do jakiegoś limitu...
Do 3/4 książki dobrze się pisało...fajne pomysły z tymi krótkimi rozdziałami.
Początkowy obraz snajpera całkowicie mnie zdziwił...ale z biegiem czasu wszystko wróciło do normy..
Na początku nie zważałem na liczbę trafień, a sam koniec to mowa tylko o tym i tylko to się liczy.

Artur | 2019-03-19

Świetna książka. Na początku zobaczyłem film w reżyserii Clnta Eastwooda, jednak zaraz pobiegłem do Empiku i kupiłem książkę. Polecam każdemu. Nie jest to tylko historia wojenna. Ciężkie chwile jakie przezywają żołnierze na misjach plus to co przezywają ich rodziny czekając na telefon każdego dnia od swoich drugich połówek.

Marcin Wejderski | 2019-03-06
Przeczytana: 05 marca 2019

Dałbym 10 gwiazdek gdyby nie to, że 10 oznacza arcydzieło :-)
Książka arcydziełem nie jest, ale jej treść jest arcyciekawa. Mamy tu wspomnienia amerykańskiego, legendarnego snajpera, żołnierza SEALS, który miał to 'szczęście', że wielokrotnie znajdował się w samym centrum wydarzeń wojennych. Kogo choć trochę interesuje tematyka wojskowa, ten przeczyta wspomnienia Chrisa jednym tchem i z wypiekami na twarzy. Kto zna angielski, niech spróbuje wersji oryginalnej, warto. Chris pisze prostym (ale nie prymitywnym) językiem - w każdym zdaniu czuć ogromny dystans autora do samego siebie oraz do życia. Znaleźć można wiele smaczków, które potem będzie można cytować znajomym :) Świetna lektura, polecam!

mlodyg23 | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Raczej slaba. Tu film zaskajuaco dobry (swietny!) A ksiazka pod katem fabuly zaskakujaco slaba. Wali nuda, "w ponkedzialek zabilem 10, wtorek 15, sroda 20, czwartek zalozylem niebieskie jeansy" takie raczej wyliczanie niz fabula akcji.

A jak juz natrafia sie akcja, to rosnie napiecie, robi sie coraz ciekawiej ...i w claxie konczy sie w kilku zdaniach.

Moze to i realne, ale nie medialne.

psychoPATKA | 2019-01-02

Ależ mi ta książka siadła na psychice! Zwłaszcza, że po skończeniu lektury i przyjęciu opisanej historii jako "i żyli długo i szczęśliwie" zaczęłam z ciekawości szukać informacji na temat autora i jego żony. Jeśli chcecie zachować fajne wspomnienie po książce - po lekturze NIE szukajcie nowych wiadomości o królu snajperów.

Joker | 2018-09-15

Snajper, który wcześniej był ranczer. SEALs w wieku 30 lat. Czy autor kreuje się na bohatera? Nie, gdyż jak zauważa, część jego jednostki trafiła na Filipiny szkolić miejscowych, a on do Iraku. Po drodze odbył parę szkoleń, które bardzo pomogły w trakcie późniejszych walk. W książce przetacza się wątek romantyczny (żona), ale to mały procent w stosunku do reszty treści.

LeniwyCzłowiek | 2018-09-09
Na półkach: Przeczytane, Pwr18
Przeczytana: 09 września 2018

Beznadziejna książka.

Cola | 2018-06-29

Jakiś czas po obejrzeniu filmu "American Sniper" odnalazłem tą książkę w biblioteczce matki. Ostatnia rzeczy, której bym sie tam spodziewał. Z ciekawości zacząłem kartkować. I juz nie przestałem. O ile film jest ponury, patetyczny i przedstawia czarno - biały moralne świat, tu mamy do czynienia ze wspomnieniami wesołego żołdaka. Człowieka z jasnym systemem wartości, szlachetnego, chociaż bardzo prostolinijnego. Taki też jest język książki. Prosty, chłopacki, żołnierski. Bez patosu i zbędnego filozofowania dowiadujemy się, co to znaczy być współczesnym bohaterem. Ile to kosztuje. No i co mnie szczególnie zaintrygowało, to sposób, w jaki autor ocenia poszczególne etapy konfliktów w których uczestniczył. Bardzo często konfrontuje swoje doświadczenia i przemyślenia z oficjalnymi komunikatami medialnymi i często rozjazd między jednym a drugim jest gigantyczny. To bardzo ciekawe, popatrzeć na współczesny konkflikt zbrojny z takiej perspektywy.

Greg Blackbird | 2018-06-13

Książka z pewnością warta polecenia - ciekawie napisana, ciekawy temat, do tego nieźle napisana autobiografia wzbogacona o komentarze żony zawierające opisy jej odczuć i problemów jakie wynikły przez życie z zawodowym żołnierzem walczącym na wojnie gdzieś bardzo daleko. Nie za dużo szczegółów technicznych, trochę o samym wojowaniu i o tym skąd ten facet w ogóle znalazł się w armi. Dużo ideologii, przeżyć, odczuć i opisów tego co tak naprawdę widzi człowiek w lunecie celownika i jak sobie z tym radzi w momencie celowania, strzału i po powrocie do domu. Temat wojny z tzw. terroryzmem to bez wątpienia bardzo kontrowersyjna sprawa i z pewnością jest wiele różnych, skrajnych opinii związanych z obecnością, powodami i działaniami koalicji w krajach arabskich - ta książka pokazuje co czuje i myśli i dlaczego zabija facet, który tam jest.