Cel snajpera. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii

Chris KyleScott McEwen Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
American Sniper: The Autobiography of the Most Lethal Sniper In U.S. Military History
Michał Romanek
Znak
snajper Chris Kyle cel cel snajpera
biografia, autobiografia, pamiętnik
Michał Romanek
snajper Chris Kyle cel cel snajpera

Okładka książki Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej Jim DeFelice, Chris Kyle, Scott McEwen
7,1
Snajper. Histo... Jim DeFelice, Chris...
Okładka książki American Gun. A History of the U.S. in Ten Firearms William Doyle, Chris Kyle
0,0
American Gun. ... William Doyle, Chri...

Jestem wielkim fanem filmu, jednak książka nie była, ąż tak dobra jak film. Miałem wrażenie, że autor czasami , aż za bardzo się przechwala...jednak mimo wszystko polecam ją jesli komuś spodobał się film, książka będzie fajnym uzupełnieniem historii S.P. Chrisa Kyle'a.

Świetna lektura - momentami wzruszająca, momentami zabawna. Bardzo lekko się czytało. Dużo patosu momentami, ale nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo.

Autobiografia jednego z najlepszych snajperów na świecie. Choć jego rekordowy strzał został już pobity przez Roba Furlonga, Craiga Harrisona czy nieznanego kanadyjskiego snajpera, który zastrzelił bojownika ISIS z prawie 3,5 km to postać Chrisa Kyle'a, jego doświadczenie wojskowe oraz snajperskie umiejętności są naprawdę imponujące. Niestety sama książka wypada nieco...

Bardzo lubię czytać wspomnienia byłych SEAL'sów i innych żołnierzy jednostek specjalnych, niestety ta pozycja momentami była dla mnie męcząca.
Nie przeszkadzało mi podejście Śp. Kyle'a do swojej pracy, zabijania i generalnie wszelkich aspektów wojny. Szkolono go by zabijał najskuteczniej jak potrafił i tak też robił. Rozumiem, że dla wielu wrażliwych na etyczne kwestie...

Osobiście uważam iż Clint Eastwood z filmu zrobił arcydzieło czego niestety nie mogę powiedzieć o książce. Książka jak dla mnie była trochę męcząca zwłaszcza jak bohater opowiada o sobie na wyrost.

Dzisiaj podróż sentymentalna, #sniper jest pierwszą biografią po jaką sięgnęłam. Książka ta opowiada o losach jednego z amerykańskich snajperów Chrisa Kyla - najskuteczniejszego snajpera w historii Stanów. Książka zawiera w sobie historię ścieżki wojskowej Kyla oraz małżeństwa. W pozycji tej znajdziemy fragmenty ich wspólnego życia opisanego przez jego żonę jak również...

Pierwszy raz doświadczyłem sytuacji, że film był dla mnie lepszy od książki. Może powinienem najpierw przeczytać? A może to za sprawą reżysera, Clinta Eastwooda? Do połwy jakoś szło, później tylko sie męczyłem z opowieściami snajpera, w których mało bylo snajpera.

polecam książkę z całego serca. Książka o wiele lepsza niż film, który po przeczytaniu snajpera wydał mi się naprawdę amerykańską porażką. W książce nie ma wątku miłosnego tylko opis akcji snajperskich na najwyższym poziomie. Tragiczna, prawdziwa historia amerykańskiego żołnierza warta przeczytania.

Przyjemnie się czyta. Wciągają opisy akcji wojskowych oraz wyczynów snajperskich bohatera.

Autobiografia komandosa. Ciekawie obrazuje życie członka jednostek specjalnych, nie tylko to co dzieję się w pracy (na misjach) ale również wpływ tego zawodu na życie osobiste.

2 287
    1 501
  • Chcę w prezencie
  • 2015
  • Wojenne
  • 2014
  • 2013
więcej mniej

Chris Kyle Cel snajpera. Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii Zobacz więcej