Świat bakterii

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
bakterie, nauka
Kikaxfob

Bakterie to najmniejsze organizmy żywe. W warunkach naturalnych żadne środowisko nie jest wolne od bakterii; znajdują się one w pożywieniu, w wodzie, powietrzu. Blisko 95% z nich jest nieszkodliwych dla zdrowia człowieka, wiele nawet pożytecznych. Są jednak i takie, jak np. Escherichia coli czy Salmonella typhi, które powodują różnego rodzaju zatrucia i choroby. „Świat bakterii” to książka, która pomoże poznać bakterię z każdej strony - od jej budowy zaczynając, a na rodzajach i znaczeniu kończąc.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Swiat_bakterii-p-2165-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Swiat_bakterii-p-2165-.html