Zgłosuj na książki roku 2017

Krew tchórzy 2 - Rzeźnik

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Krew tchórzy (tom 2)
Wydawnictwo: Scream Comics
Le sang des Lâches: Le Boucher
komiksy
kendo777

Przygody Majora Arthura J. Joyce’a Byrona Pike’a. W roku 1641 w Indiach Wschodnich dochodzi do napadu na angielskie obozowisko i rzezi jego mieszkańców. Ponad dwadzieścia lat później w królestwie Anglii Arthur J. Joyce Byron Pike, major I Royal Regiment of Horse, przydzielony do królewskiej policji jako koronny śledczy, stara się rozwiązać zagadkę, związaną z odkryciem straszliwie...

Przygody Majora Arthura J. Joyce’a Byrona Pike’a.

Ponad dwadzieścia lat później w królestwie Anglii Arthur J. Joyce Byron Pike, major I Royal Regiment of Horse, przydzielony do królewskiej policji jako koronny śledczy, stara się rozwiązać zagadkę, związaną z odkryciem straszliwie poćwiartowanych ciał.

Wydaje się, że nic nie łączy obu spraw, ale czasami pozory mylą.

źródło opisu: Scream Comics 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/

giera | 2017-01-27

Rzeźnik to drugi album serii Krew tchórzy, w którym do końca zrealizowany zostaje wątek fabularny dotyczący śledztwa rozpoczętego w 1663 roku przez majora Arthura J. Joyce’a Byrona Pike’a. Koronny śledczy stara się rozwiązać zagadkę poćwiartowanych zwłok kilku mężczyzn odnalezionych u brzegu rzeki Ouse. Akcja komiksu, tak samo jak w uprzedniej odsłonie, rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych i geograficznych. Dochodzenie Arthura Pike’a jest ściśle powiązane z wydarzeniami, które rozegrały się dwadzieścia lat wcześniej na Jawie.

W Batawii pierwsze skrzypce grał James Eddington, kapitan Pierwszego Regimentu Królewskich Kirasjerów, który miał za zadanie wyjaśnić okoliczności śmierci sir Francisa. Idzi mu jak po grudzie. Zresztą koronnemu śledczemu w Anglii także niespecjalnie się wiedzie, właściwie udało mu się ustalić tożsamość zamordowanych mężczyzn, ale nic z tego dalej nie wynika. I w jednym, i w drugim wątku dwuznaczną rolę odgrywają wysoko postawieni przedstawiciele...

QUEENfan | 2017-12-21
Damian | 2016-09-13