Bunkier. Tom 1/5. Zakazane granice

Bunker 1 - Les Frontieres interdites
science-fiction, thriller
komiksy
danijel

W górskiej lodowej pustce wznosi się samotny bunkier. To część umocnień granicznych Velikistoku. Mocarstwa, które jako żywo przypomina inne ziemskie mocarstwa. Jego żołnierze noszą nawet dziwnie znajome słowiańskie imiona i nazwiska. Mają na sobie podobne do niemieckich mundury, i używają, dziwnie zbliżonej do amerykańskiej, techniki wojskowej. W bunkrze nr.37 nie ma bohaterów. Są zwykli...

W bunkrze nr.37 nie ma bohaterów. Są zwykli żołnierze, oderwani od rodzin i bliskich, motywowani tylko chęcią przeżycia i powrotu do domu. Życie żołnierza to podobno czekanie… nie bitwy, nie walka, ale czekanie… I Aleksi Stassik wraz ze swym oddziałem po prostu czeka. Czeka na zapowiadaną ofensywę śmiertelnego wroga zza górskich przełęczy – Jeretików. Lecz przeciwnik nie nadchodzi… Co więcej, nikt go nigdy nie widział… A może, tam po drugiej stronie nie ma żadnego wroga? Może ich misja niczemu nie służy?

Wokół bunkra, narysowane wspaniałą kreską malownicze górskie krajobrazy godne Himalajów. Lecz w tych górach czai się śmierć… i to wcale nie tam gdzie wszyscy się jej spodziewają…

Pełny realizmu świat stworzony przez mistrza francuskiego komiksu Beca. Zarówno w sferze plastycznej jak i psychologicznej, komiks ten osiąga wyjątkowy artyzm, dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły stworzonego świata.

źródło opisu: Scream Comics 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/

Ksiądz Pistolet | 2018-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2018
Przeczytana: wrzesień 2018

Na tyle intrygujący aby sięgnąć po kolejny album, ale szału nie ma.

Michał | 2018-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 11 lutego 2018

No niestety, rozczarowanie. Akcja rozwija się bardzo powoli, narracja jest chaotyczna, rysunki poprawne, ale nic nadzwyczajnego, niezbyt ciekawi bohaterowie. Historia w pierwszym tomie ledwo zarysowuje tajemnicę ukrywającą się pod płaszczem opowieści o jednostce wojskowej stacjonującej gdzieś na odludziu. Zostało to jednak przedstawione w sposób, który niespecjalnie zachęca mnie do zakupu kolejnych tomów.