Dżihad

Wydawnictwo: Scream Comics
Jihad
komiksy
giera

Wojna na Ukrainie? Odbudowa imperium przez Rosję? Fantastyka czy wydarzenia na wschodzie Europy? Kolejne dzieło znanego ukraińskiego scenarzysty i rysownika Igora Baranko ("Egipskie księżniczki, Maksym Osa). Znakomite political i science fiction. Czy Rosja znów będzie imperium i kto stanie na jej drodze? Kto pierwszy użył broni nuklearnej i kto dokonał zamachu na Przewodniczącego Unii...

Kolejne dzieło znanego ukraińskiego scenarzysty i rysownika Igora Baranko ("Egipskie księżniczki, Maksym Osa). Znakomite political i science fiction. Czy Rosja znów będzie imperium i kto stanie na jej drodze? Kto pierwszy użył broni nuklearnej i kto dokonał zamachu na Przewodniczącego Unii Europejskiej. A wszystko podszyte mistycyzmem w stylu Jodorowsky'ego.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/274043-dzihad

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/274043-dzihad

bardd | 2017-08-28

Gdybym uwierzył recenzjom kupiłbym ten komiks... i zrobiłbym błąd, wartość rozrywkowo-intelektualną tego tworu wyceniam na 5zł. Jakbym dał więcej czułbym się mocno rozczarowany i popadłbym w depresję jak Kłapouchy. Z opisu wydawać by się mogło, że to taki interesujący komiks, te wszystkie fantastyczne pomysły autora zaserwowane są jednak w zbyt ogólny sposób i mnie nudzą.

Irimias | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Mix pop-mistyki Jodorowsky'ego z postmodernistycznym lotem Pielewina. Ogólnie całość zbyt szkicowa, żeby traktować ją poważnie.

czechu | 2016-09-15

Pokręcona, dziwna, wciągająca.

PolishPopkulturę | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Genialny komiks. Brak mi słów. Niby prosty political sci-fi z dodatkiem taniego mistycyzmu, a efekt końcowy piorunujący. Na pewno powrócę do tej pozycji jeszcze nie raz.

giera | 2015-07-06

(...) Lektura tomu była dla mnie sporym zaskoczeniem, ponieważ dzieło ukraińskiego autora wyraźnie odróżnia się od innych jego komiksów, zigor którymi mieliśmy okazję się zapoznać (w Polsce wydano: Maksyma Osę oraz dwa tomy Egipskich księżniczek). Dżihad zaskoczył mnie zarówno rodzajem opowieści, jak i graficznym stylem, który natychmiast skojarzył mi się z pracami Mœbiusa. Natomiast skrypt wyraźnie trąci Jodorowskim. Zapożyczenia z obu panów są powierzchowne, nie one są najważniejsze i najciekawsze, należy je uznać raczej za kierunkowskazy.

cenariusz Dżihadu jest produkcją oryginalną i samoistną. Straszną i śmieszną zarazem. Przywodzącą na myśl powieści Wiktora Pielewina, szczególnie Mały palec Buddy i Generation P. Akcja komiksu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w roku 2040. Skupiona została na imperialnych zapędach Rosji, która rządzona jest przez dyktatora Ivana Apelsynowa, niespełnionego pisarza science fiction. Trochę jest tak, jakby satrapa zamiast pisać rozdziały...