Zaginiony pamiętnik Don Juana

Wydawnictwo: Otwarte
The Lost Diary of Don Juan. An Account of the True Arts of Passion and the Perilous Adventure of Love

Wiadomość o odnalezieniu pamiętnika legendarnego kochanka Don Juana Tenorio zelektryzowała wydawców na całym świecie. Tłumaczenie rękopisu stało się wielkim międzynarodowym przedsięwzięciem, a lektura odsłoniła – jak można było się spodziewać – sensacyjne szczegóły romansów bohatera. Kim naprawdę był Don Juan: zmysłowym uwodzicielem, czy wybawcą kobiet? Jak doszedł do tak znacznej biegłości...

Kim naprawdę był Don Juan: zmysłowym uwodzicielem, czy wybawcą kobiet? Jak doszedł do tak znacznej biegłości w sztuce miłosnej? Czy kiedykolwiek poznał smak prawdziwego uczucia? Na czym polegał sekret jego powodzenia i czego zazdrościli mu mężczyźni?

Przeczytajcie o miłości i żądzy, wierności i namiętności, konflikcie między ciałem a duchem. O rozdarciu, które dotyczy każdego z nas, niezależnie od czasów, w jakich żyjemy.

[opis wydawcy]

Gabby | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Bardzo zmysłowa książka o namiętności i tajemnicach jakie skrywa kobieca dusza. Przepiękny obraz XVI-wiecznej Sewilli i pozornie niezdolny do małżeństwa Don Juan tworzą wciągającą i poruszającą historię.

Jola | 2010-08-15
Przeczytana: 12 sierpnia 2010

Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Trzyma w napięciu od początku do samego końca, jest pełna pasji, erotyzmu. Autor w podziękowaniach wymienia osobę, która wprowadziła go w tajniki prowadzenia narracji - poszło mu naprawdę dobrze - książkę czyta się bardzo przyjemnie, język jest wysublimowany, ale nie nurzący.
Don Juan to niesamowita postać, nie dziwię się, że kobiety za nim tak szalały. Pikanterii dodaje fakt, że jest to podobno PRAWDZIWY PAMIĘTNIK autorsta samego Juana.

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: lipiec 2009

Miłość to ryzykowna gra, w której nikt nie gwarantuje wygranej. Wciągająca lektura. Świetnie przedstawia Sewillę współczesną Don Juanowi, obyczaje, kulturę, zarys historyczny. Tłumaczy i usprawiedliwia postępowanie głównego bohatera. Przedstawia go w pozytywnym świetle. Szkoda, że w dzisiejszych czasach nie ma mężczyzn, którzy pocieszaliby opuszczone i samotne kobiety… Lektura godna polecenia przede wszystkim mężczyznom, jest to lepszy podręcznik niż Kamasutra. Najlepszy kochanek wszech czasów opowiada jak dotrzeć do kobiecego wnętrza, jak odkryć to, co dla innych jest niewidoczne, jak zadbać by kobieta czerpała satysfakcje z miłości cielesnej. Spojrzenie mężczyzny na kobietę. Spojrzenie mężczyzny, który szanuje kobiety i kocha każdą z nich tak samo. Don Juan to mężczyzna, który nigdy nie wyjawił sekretów swojej alkowy, który nie przechwalał się, który nie licytował swoich podbojów. Powieść o poszukiwaniu miłości, tej jedynej i prawdziwej i choć główny bohater wcale jej nie szuka –...

Hija | 2013-12-13

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu ale to jest jedna z takich " koleżanek " które najzwyczajniej pozostają w pamięci. Pomimo upływu czasu doskonale zdajesz sobie sprawę co jest w niej zawarte. Nie twierdzę , że jest to jedna z moich ulubionych książek, ale uwielbiam po nią sięgać w samotne zimowe wieczory, ot kobieca słabość .

Kitelek Zaklika | 2012-04-11
Przeczytana: 2010 rok

Przez ponad czterysta lat nikt nie odważył się go wydrukować. W tajemnicy przekazywano go z pokolenia na pokolenie. Jego autor stał się bohaterem wielu opowieści, książek i filmów. W każdej epoce rozpalał wyobraźnię...

Wiadomość o odnalezieniu pamiętnika legendarnego kochanka Don Juana Tenorio zelektryzowała wydawców na całym świecie. Tłumaczenie rękopisu stało się wielkim międzynarodowym przedsięwzięciem, a lektura odsłoniła - jak można było się spodziewać - sensacyjne szczegóły romansów bohatera.
Kim naprawdę był Don Juan: zmysłowym uwodzicielem czy wybawcą kobiet? Jak doszedł do tak znacznej biegłości w sztuce miłosnej? Czy kiedykolwiek poznał smak prawdziwego uczucia? Na czym polegał sekret jego powodzenia i czego zazdrościli mu mężczyźni?

Asia | 2011-09-07
Przeczytana: 01 września 2011

Bardzo przyjemna książka. Pozbawiona rozwlekłych opisów, jednak pozwala wczuć się w atmosferę Sewilli sprzed kilku wieków. Zabarwienie erotyczne powieści prowadzone jest w bardzo subtelny i estetyczny sposób, jednocześnie nie pozostawiając wiele miejsca na domysły. Fabuła skupia się nie tyle na licznych podbojach Don Juana, co na jego pochodzeniu oraz usidleniu, które prędzej czy później musiało nastąpić. Lekka, przyjemna powieść, w sam raz na chwilę relaksu w ogrodzie. Poszukiwaczom głębokich przeżyć polecam jednak tę pozycję przeskoczyć.

mika | 2014-10-28

historia o mężczyźnie, który doceniał kobiecą seksualność w każdym przejawie, potrafił ją rozbudzić i poruszyć, to także historia miasta - Sewilli będącej u szczytu rozkwitu: dworskie życie, intrygi i spiski, rozrywki arystokracji i ludu, fanatyzm inkwizycji... ponadto powieść napisana jest pięknym, zmysłowym językiem, tak więc radość czytania zapewniona :)

majek | 2010-07-04

Po tej książce nie dziwie się, że tyle kobiet zakochiwało się w Don Juanie.

Cat | 2012-11-27

świetnie napisana książka.Polecam

Magda | 2015-07-03
Przeczytana: 2007 rok

Czytałam tę książkę bardzo dawno temu, ale zapamiętałam ją. Dlaczego? Nie wiem, ale sam fakt, że ją zapamiętałam świadczy o tym, że to dobra książka. Spodobała mi się wykreowana postać Don Juana i zakończenie tej książki wydało mi się właściwe.
Niezła książka.