Batman: Hush Part 1
komiksy

Inne wydania

W Gotham zostaje porwany młody chłopiec. Kto go porwał i dlaczego? Batman rusza w pościg za porywaczem, ale w tym śledztwie nic się nie zgadza. Okazuje się, że najwięksi przeciwnicy Batmana jednoczą się, aby go pokonać... Kto tak naprawdę stoi za całą intrygą? Miniseria "Hush" to jeden z najgorętszych tytułów w Stanach. Scenariusz napisał ekspert od komiksów o Mrocznym Rycerzu - Jeph Loeb, a...

Miniseria "Hush" to jeden z najgorętszych tytułów w Stanach. Scenariusz napisał ekspert od komiksów o Mrocznym Rycerzu - Jeph Loeb, a rysunki wykonał jeden z najbardziej utalentowanych rysowników - Jim Lee.

źródło opisu: Eaglemoss Polska, 2016

źródło okładki: http://esensja.pl/

Marcin | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Mój powrót do czytania komiksów. Przypomniały mi sie czasy sprzed 20 lat :) Dobre, nawet bardzo dobre opowiadanie. Pełne super łotrów i akcji, polacam fanom BATMANA jak i ogólnie serii DC, z wielką niecierpliwością czekam na kolejne tomy :)

Reckless Bastard | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

8/10 – REWELACYJNA

Śledztwo w sprawie porwania pewnego chłopca prowadzi Batmana na ślad szeroko zakrojonej intrygi. Trop wiedzie do kolejnych wrogów Mrocznego Rycerza, ci jednak okazują się być jedynie pionkiem w grze, której celem jest zniszczenie bohatera. Kim jest tajemnicza postać pociągająca za wszystkie sznurki? Dlaczego tak bardzo chce upadku Batmana?

„Hush” to jeden z tych komiksów o Batmanie, w którym występują niemal wszystkie najważniejsze postacie z otoczenia Gacka, zarówno jego wrogowie jak i sojusznicy. W większości przypadków tego typu historie obrazkowe są zwyczajnie słabe. Miałkie, przepakowane akcją i niespecjalnie inteligentne. Na szczęście „Hush” wyłamuje się z tej niezbyt chlubnej zasady. Może nie jest to komiks wybitny, poruszający ważne tematy, wnikliwie ukazujący psychikę postaci lub specjalnie przełomowy dla całokształtu historii o Mrocznym Rycerzu, ma on jednak kilka innych zalet. Przede wszystkim jest to komiks o walorze mocno rozrywkowym i jako taki...

Wkp | 2016-08-28
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

CICHO SZA

W przypadku tego komiksu tytuł „Hush” ma jedno, konkretne znaczenie – taki pseudonim nosi nowy, potężny przeciwnik Batmana, którego twarz kryją bandaże. Słowo to w języku angielskim oznacza „ciszę” i tak akurat się składa, iż mam wrażenie, że zasłona ciszy spadła na ten album. Każdy go chwali, każdy się nim zachwyca, oceny też ma świetne, a prawda jest taka, że – owszem, niezły to komiks, ale – „Batman: Hush” to dość przeciętna opowieść dla fanów hollywoodzkich blockbusterów, w których dzieje się dużo, ale już niekoniecznie z sensem.

Nadszedł trudny czas dla Batmana. Udaje mu się uratować porwanego dla okupu chłopca, ale cos w tej sprawie się nie zgadza. Nie dość, że porywaczem jest Killer Croc, co absolutnie do jego Modus Operandi nie pasuje, to jeszcze okup kradnie Catwoman, a pościg za nią kończy się dla Batmana upadkiem z dużej wysokości, kiedy ktoś przecina jego linę. Stan herosa jest krytyczny. A jakby tego było mało na horyzoncie pojawia się tajemniczy mężczyzna...

Beremis | 2017-03-29
Na półkach: Komiks
Przeczytana: 24 września 2016

Opinia wspólna dla obu tomów.
Batman Hush, jest o tyle ciekawym komiksem, że w pigułce, w dwóch tomach, czyli tak na prawdę w 12 zeszytach dostajemy przegląd wszystkich najważniejszych i ciut mniej ważnych postaci z uniwersum DC. Przyjaciół i wrogów. Do tego historia Batmana, jego najważniejszych pojedynków, a przy okazji historię najlepszych albumów. Perełka. Niby tak. Tylko, że wykonanie nie do końca mnie przekonuje. Tak na prawdę w ogóle mnie nie przekonuje, stąd tylko przeciętna nota i to głównie dzięki drugiej części.
Jedna gwiazdka w bonusie, za najstarsze, dwie historie z Batmanem z 1939r. To nie lada gratka w ty samym albumie móc porównać sobie jak zmienił się komiks na przestrzeni siedmiu dekad.
Początek zapowiadał, że wracamy do początków Batmana, gdy był on detektywem, działającym nieszablonowo, ale skutecznie. Zaczynamy w samym sercu akcji, Batman odnajduje porwanego chłopca, szybko okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta i nie chodzi tylko o pieniądze z okupu....

Thomas886 | 2016-02-08
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Batman odbija chłopca, który został porwany dla okupu przez Killer Croca.
Jednak po wypadku, jakiego doznał przekonuje się, że kto inny maczał w tym palce i cała historia jest bardziej zawiła niż wygląda.

Komiks, w którym pojawia się także postać Supermana.

Dorian_LC | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

NARODZINY LEGENDY

Batman: Hush – Część 1, to zbiór komiksów wydawanych na przestrzeni 2002/2003 roku. Postać Batmana stworzyli dwaj amerykańscy scenarzyści: Bob Kane (1915-1998) i Bill Finger (1914-1974).

Doskonałe wprowadzenie w świat DC Comics (nawet dla laików). Wydanie poprzedza geneza Człowieka-Nietoperza, niepozostawiająca czytelnika samemu sobie. W skrócie, taki Batman w pigułce, zawierająca streszczenie mitologii samej postaci, a także jej sprzymierzeńców i wrogów: Kto? Gdzie? Z kim? I dlaczego?

Fabuła posiada ambitne „podwójne dno”, dialogi w pełni oddają charakter postaci, akcja toczy się wartko i jest przeplatana retrospekcjami. Aż chciałoby się dostać w swoje ręce nie jedną powieść poprowadzoną w taki sposób.

Batman: Hush – Część 1, robi różnicę na rynku komiksowym. Wydanie w tym stylu, nie tylko zapoznaje, ale wręcz zachęca do zgłębienia Bat-kultu.

A teraz ciekawostka: ...

Kasiula30 | 2016-10-25
Na półkach: DC Comics
Przeczytana: sierpień 2016

W wieku trzydziestu lat poczułam się znów jak mała dziewczynka zaczytująca się komiksami o superbohaterach! A to za sprawą świetnej kolekcji DC Comics!
Klimat jest idealny, jest mrocznie, ponuro, jest ogrom zła. Batman po raz kolejny pokazuje, że jest człowiekiem z krwi i kości, nie jest idealny ani nie zniszczalny...
Fabuła jest dobra, powiem nawet bardzo dobra, akcja toczy się bardzo dynamicznie, nie ma tu zbędnych scen.
Najbardziej jednak powaliła mnie styl w jakim został ten komiks narysowany, jest mistrzowski i tego nikt nie może podważyć!

A teraz czas na kolejne części z "Wielkiej kolekcji..."

Vukko | 2016-09-06
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Więcej na blogu: http://posrodslow.blogspot.com/

Z jakiegoś dziwnego nieznanego mi powodu w całym moim czytelniczym życiu czytałem bardzo mało komiksów. Zatrzymałem się na kioskowych wydaniach o Kaczorze Donaldzie, czy Myszce Miki. Co by nie mówić dawały mi one masę frajdy. Co, jak co ale zawsze w pewnym stopniu pociągały mnie światy i bohaterowie wykreowani przez takie marki jak Marvel czy DC Comics. Czasem oglądam ich filmy i nieźle się bawię, tak samo w grach z ich bohaterami. Jednak nie przełożyło się to na czytanie komiksów z ich serii. Raczej nie miałem nigdy żadnego w ręce, nie wiem, co jest tego powodem.

Jednak ostatnio dopadłem część komiksu o Batmanie pt. Hush i już wiem, że dużo traciłem do tej pory. Wizualnie ten akurat jest zrobiony nieziemsko, powala klimatem i mroczną atmosferą. Większość ilustracji mogłaby być plakatami, widać kunszt autora. Jeśli chodzi o historię to nie pozwala się nudzić, główne skrzypce gra oczywiście tytułowy Batman, lecz występuję jeszcze...

Wkp | 2014-05-05
Na półkach: Komiksy
Przeczytana: 01 maja 2014

Nadszedł trudny czas dla Batmana. Udaje mu się uratować porwanego dla okupu chłopca, ale cos w tej sprawie się nie zgadza. Nie dość, że porywaczem jest Killer Croc, co absolutnie do jego Modus Operandi nie pasuje, to jeszcze okup kradnie Catwoman, a pościg za nią kończy się dla Batmana upadkiem z dużej wysokości. Jego stan jest krytyczny. A jakby tego było mało na horyzoncie pojawia się tajemniczy mężczyzna o zabandażowanej twarzy...

Oto komiks, który powstał z założenia, ze musi być hitem. Na rok serię Batmana powierzono scenarzyście, który zrewolucjonizował go jaki niegdyś Frank Miller, Jephowi Loebowi („Long Halloween”, „Dark Victory”, „Superman: For All Seasons”), a ten skonfrontował Batmana z zagadką tajemniczego nowego wroga, panteonem starych łotrów, uczuciami do Catwoman, a także własną przeszłością. I zrobił to w dość starym, niezłym stylu.

Całość znakomicie zilustrował Jim Lee („WILD Cats”, „X-Men”, „Batman & Robin”). Jego współczesna, wyrazista i nieco brudna...

comboometga | 2016-10-14
Na półkach: Batman
Przeczytana: 14 października 2016

Na początku zaznaczę tylko, że nadal jestem zawiedziona faktem, iż rozbili ten komiks na dwie części. Oryginalne wydanie i okładka są według mnie ładniejsze, ale wiadomo - nie można wszystkiego kopiować.
Samą historię planowałam poznać już dawno temu, ale nigdy nie potrafiłam się w sobie zebrać i kupić oryginał. Na szczęście ktoś wpadł na świetny pomysł i wydała go Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics, za co jestem bardzo wdzięczna.
Sama historia trzyma w napięciu od samego początku. Nie ma czasu na oddech czy jakiekolwiek zatrzymanie się, wszystko pędzi do przodu. Dzięki temu jest lepsza w odbiorze i przyjemniejsza, nie ciągnie się i nie dłuży bez sensu. Super!