Batman: Hush - Tom 1

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Cykl: Batman: Hush (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Batman: Hush
832373111X
DC Comics, Batman
komiksy
Emilia

W Gotham zostaje porwany młody chłopiec. Kto go porwał i dlaczego? Batman rusza w pościg za porywaczem, ale w tym śledztwie nic się nie zgadza. Okazuje się, że najwięksi przeciwnicy Batmana jednoczą się, aby go pokonać... Kto tak naprawdę stoi za całą intrygą? Miniseria Hush to jeden z najgorętszych tytułów w Stanach. Scenariusz napisał ekspert od komiksów o Mrocznym Rycerzu - Jeph Loeb, a...

Miniseria Hush to jeden z najgorętszych tytułów w Stanach. Scenariusz napisał ekspert od komiksów o Mrocznym Rycerzu - Jeph Loeb, a rysunki wykonał jeden z najbardziej utalentowanych rysowników - Jim Lee.

źródło opisu: Egmont, 2005

źródło okładki: http://swiatkomiksu.pl

Przemek Skoczyński | 2018-07-15
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 15 lipca 2018

Początek zapowiada raczej banalną przejażdżkę po najbardziej znannych przeciwnikach bohatera, ale z czasem intryga się nieźle zawiązuje, a dodatkowo całość ewoluuje graficznie. Pierwsza liga komiksów z Batmanem.

BurritoTwain | 2018-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2018, Komiksy

Pierwszy komiks superbohaterski przeczytany przeze mnie i wrażenia jak na razie mocno pozytywne. Na pewno sięgnę po komiksy z serii "Marvel now" i "Nowe Dc comics".

mercator | 2017-10-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Historia wysokich lotów w kontekście komiksu jako medium przekazu.

Batman to człowiek z krwi i kości, można go zranić, ociera się o śmierć i rozpamiętuje pocałunek z Catwoman, sięgając nieuchwytnego absolutu miłości i jednocześnie tym samym zdając sobie sprawę z własnej samotności. Pięknie opowiedziana historia z lekko (jak na standardy opowieści obrazkowych) zamieszaną fabułą.
Perfekcyjnie nakreślony szkic Jima, wykończony tuszem Williamsa. Ze szczególnym poleceniem kadrów opracowanych niestandardową "akwarelą". W tych miejscach odkrywamy pełen potencjał talentów Lee i Williamsa.
Doskonale nakreślona postać Catwoman, tak bardzo kobiecej zarówno w wymiarze wizualnej kobiecości jak i tego co jej w duszy gra - poprzez tych kilka wypowiedzianych w biegu akcji zdań.

W przekładzie jak zwykle słabiej ale mimo to na wysokim poziomie.

Bezsprzecznie pozycja godna polecenia.

Beremis | 2017-03-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 24 września 2016

Opinia wspólna dla obu tomów.
Batman Hush, jest o tyle ciekawym komiksem, że w pigułce, w dwóch tomach, czyli tak na prawdę w 12 zeszytach dostajemy przegląd wszystkich najważniejszych i ciut mniej ważnych postaci z uniwersum DC. Przyjaciół i wrogów. Do tego historia Batmana, jego najważniejszych pojedynków, a przy okazji historię najlepszych albumów. Perełka. Niby tak. Tylko, że wykonanie nie do końca mnie przekonuje. Tak na prawdę w ogóle mnie nie przekonuje, stąd tylko przeciętna nota i to głównie dzięki drugiej części.
Jedna gwiazdka w bonusie, za najstarsze, dwie historie z Batmanem z 1939r. To nie lada gratka w ty samym albumie móc porównać sobie jak zmienił się komiks na przestrzeni siedmiu dekad.
Początek zapowiadał, że wracamy do początków Batmana, gdy był on detektywem, działającym nieszablonowo, ale skutecznie. Zaczynamy w samym sercu akcji, Batman odnajduje porwanego chłopca, szybko okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta i nie chodzi tylko o pieniądze z okupu....

Godney | 2017-03-05
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo dobre wydanie-na dobrym papierze, w twardej oprawie. Jedyne co można zarzucić to nieprzyjemnie pachnący klej, którym album został sklejony. Nie jest to jednak wielki problem. Komiks jest bardzo dobry, posiada znakomite ilustracje. Fabuła trzyma w napięciu, wręcz powala mrocznym klimatem. Z pewnością jest to obowiązkowa pozycja dla fanów Batmana! Polecam!

Krystian | 2016-12-20

Powoli się rozkręca, mniej dialogów, a więcej narracji samego Batmana.
Końcówka tylko nakręca apetyt na część drugą.

DatAjgor | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Genialny.Mimo, że od początku wiedziałem, kto jest tytułowym Hushem, nie mogłem oderwać się od tego komiksu. Przeczytałem go jednym tchem i ani razu nie poczułem znużenia.Na ocenę wpłynęła także dobrze dobrana grupa villainów. Komiks mogę polecić nawet osobom, które nie znają dobrze uniwersum DC, ponieważ w trakcie czytania, są użyte kwestie uzupełniające braki podstawowej wiedzy na temat Batmana czy Robina.

MajinFox | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Pierwszy komiks wydany w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów DC. Wydawnictwo Eaglemoss musiało walnąć z grubej rury, ale nie jest to moja opinia, a jedynie społeczności internetowej. Życie tego tytułu jest dla mnie zupełnie nieznane, a jedyne, co by mnie zachęciło do kupienia go, (poza samą prenumeratą) to informacja, że rysownikiem jest Jim Lee.

Uwielbiałem tego kolesia - to co robił z postaciami X-Men w czasach, gdy oglądałem jego rysunki w TM-Semic... Brak słów. Piękne ciała kobiet, z lekką krzywizną, okrągłe biusty, wąziutkie wargi i lekko skośne oczy. Facet wiedział, jak narysować seks dla nastolatka.

"Hush" to solidny komiks, który jak na moje gusta ma za dużo... wszystkiego. Wydaje mi się, że twórcy na chama chcieli włożyć każdą znaną postać z komiksów Batmana. Całość trzyma się kupy, przynajmniej pierwsza połowa, którą recenzuję. Jednak, jeśli w drugim tomie okaże się, że główny zły, tytułowy Hush to osoba, którą podejrzewam już teraz - to będę mocno zawiedziony.

Batman...

Kasiula30 | 2016-10-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, DC Comics
Przeczytana: sierpień 2016

W wieku trzydziestu lat poczułam się znów jak mała dziewczynka zaczytująca się komiksami o superbohaterach! A to za sprawą świetnej kolekcji DC Comics!
Klimat jest idealny, jest mrocznie, ponuro, jest ogrom zła. Batman po raz kolejny pokazuje, że jest człowiekiem z krwi i kości, nie jest idealny ani nie zniszczalny...
Fabuła jest dobra, powiem nawet bardzo dobra, akcja toczy się bardzo dynamicznie, nie ma tu zbędnych scen.
Najbardziej jednak powaliła mnie styl w jakim został ten komiks narysowany, jest mistrzowski i tego nikt nie może podważyć!

A teraz czas na kolejne części z "Wielkiej kolekcji..."

apl | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 12 października 2016

Dobry komiks, ale nie jest wybitny. Fajny pomysł na akcję polegającą na zaangażowaniu różnorodnych przeciwników Batmana w głębszą aferę w połączeniu z problemami z Kobietami i przedstawieniem przeszłości Batmana.