ew_cia

Cała prawda o ciemniejszej stronie małżeństwa i o tym, jak rodzina radzi sobie z nadzwyczajnym kryzysem. Maddy jest pracownikiem socjalnym i stara się pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem trójki dzieci i obowiązkami żony. Jej mąż Ben raz po raz wybucha wściekłą złością. Maddy jest rozdarta: czy ma chodzić wokół męża na paluszkach, czy też dla dobra dzieci zachować pewność siebie. W...

W rodzinie istnieje krucha równowaga. Pewnego deszczowego dnia Maddy wsiada z Benem do samochodu. Wybuchowy temperament męża sprawia, że dochodzi do wypadku, po którym Maddy ląduje w szpitalu. To początek zmian w jej życiu.

Meyers z sercem powieściopisarki i uporem dziennikarki śledczej bezbłędnie opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej. Jest mistrzynią perspektywy, wnikliwie pojmującą naturę ludzką.

źródło opisu: http://muza.com.pl

źródło okładki: http://muza.com.pl

Ania | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 marca 2017

Może nie powinnam oceniać, bo nie przeczytałam do końca.
Kilka razy dawałam książce szansę, licząc, że się rozkręci, że coś zaskoczy.
Temat potencjalnie poruszający, a ja nie czułam nic oprócz znużenia i rozczarowania. Jakby autorka nie potrafiła przelać na papier emocji.
Jest tu dużo słów, jest nawet jakaś historia, ale nic za tym nie idzie.
Nie dla mnie.

Anna | 2016-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2016

Randy Susan Meyers przemoc domową zna z autopsji. Doświadczyła jej wychowując się w rodzinie, gdzie przemoc emocjonalna miała swoje konsekwencje. Zanim rozpoczęła karierę pisarską, pracowała z ofiarami i sprawcami takiej przemocy.
W powieści „Wypadki małżeńskie” bohaterami są Maddy, Ben i ich trójka dzieci. Na pozór zwyczajna, kochająca rodzina. Maddy jest pracownikiem socjalnym. Ben uznanym prawnikiem. Oboje są zapracowani. Zarówno jedno jaki drugie uważa, że dom jest na jego głowie. Maddy czuje, że wszystko spoczywa na niej. Jest wiecznie zmęczona. Ben oczekuje spokoju i pragnie wracać do czystego, uporządkowanego domu. Małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia. Chaos i nieład wywołuje u Bena agresję. Ta z kolei przeraża Maddy, która robi wszystko, żeby zaoszczędzić rodzinie kłótni. Jednak kochają się.
Czytelnik obserwuje bardzo silną więź emocjonalną. Może dlatego nie zauważa przemocy emocjonalnej przypisywanej Benowi.
W kryzysowym momencie dochodzi do wypadku...

Inez | 2017-10-29
Przeczytana: 17 października 2017

"Wypadki małżeńskie" Randy Susan Mayers to piękna opowieść o ciemnej stronie małżeństwa. Autorka ma niezwykły talent powieściopisarski. Pani Mayers jak nikt inny zna ludzką naturę, ponieważ pracowała z ofiarami przemocy domowej i jej sprawcami.
W swojej książce opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej.
Polecam.

Sandra | 2017-07-27

Powieść o kobiecie, która skazana na wybuchy gniewu męża usiłuje jakoś przetrwać w sypiącym się małżeństwie.

Evita | 2017-07-03

Bardzo dobrze napisana powieść o kobiecie, której małżeństwo dalekie jej od ideału...

Kaczka | 2017-07-04

Bardzo dobrze mi się tę książkę czytało! Cała prawda o bardziej mrocznym obliczu małżeństwa i kosztach bycia w związku z człowiekiem, który nie zawsze kieruje się tylko i wyłącznie naszym dobrem. Polecam!

Singielka81 | 2017-07-18

Mocna powieść obyczajowa o tym, że w małżeństwie nie zawsze jest różowo...

Inna1000 | 2017-08-01

Książka, którą może zrozumieć tylko kobieta z długim, małżeńskim stażem. Mną wstrząsnęła!

Demismo | 2017-01-08

"Miłość nic nie znaczy bez dobrego traktowania i wzajemnego szacunku."

Randy Susan Meyers, "Wypadki małżeńskie"

Randy Susan Meyers to pisarka, która historie i problemy, które porusza w swoich książkach zna z autopsji. Nim zaczęła karierę pisarską, pracowała z ofiarami i sprawcami przemocy domowej. "Wypadki małżeńskie" to moje drugie spotkanie z jej twórczością i kolejne bardzo udane wydarzenie literackie. Jej poprzednia książka "Bezpieczne kłamstwa" była wciągającą i poruszającą literaturą... tak też jest w przypadku "Wypadków małżeńskich", choć autorka odchodzi od motywu zdrady, a składa się raczej ku motywowi przemocy emocjonalnej i nadmiernej nerwowości... nadal porusza i porywa swoją historią. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że "Wypadki małżeńskie" to powieść skierowana głównie do kobiet... Proza Randy Susan Meyers jest poruszającą i wciągającą opowieścią o ludzkich problemach, w których autorka oddaje głos obu stronom barykady.

Przemoc emocjonalna, problem z...

Wioletta | 2017-07-01

Bardzo dobrze i ciekawie napisana książka o tym jak wiele czasem muszą poświęcić kobiety dla dobra swojego małżeństwa. Polecam, warto!