Wypadki małżeńskie

Wydawnictwo: Muza
literatura piękna
ew_cia

Cała prawda o ciemniejszej stronie małżeństwa i o tym, jak rodzina radzi sobie z nadzwyczajnym kryzysem. Maddy jest pracownikiem socjalnym i stara się pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem trójki dzieci i obowiązkami żony. Jej mąż Ben raz po raz wybucha wściekłą złością. Maddy jest rozdarta: czy ma chodzić wokół męża na paluszkach, czy też dla dobra dzieci zachować pewność siebie. W...

W rodzinie istnieje krucha równowaga. Pewnego deszczowego dnia Maddy wsiada z Benem do samochodu. Wybuchowy temperament męża sprawia, że dochodzi do wypadku, po którym Maddy ląduje w szpitalu. To początek zmian w jej życiu.

Meyers z sercem powieściopisarki i uporem dziennikarki śledczej bezbłędnie opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej. Jest mistrzynią perspektywy, wnikliwie pojmującą naturę ludzką.

źródło opisu: http://muza.com.pl

źródło okładki: http://muza.com.pl

Mandarynka | 2018-02-24
Przeczytana: 15 listopada 2016

Książka zrobiła na mnie spore wrażenie. Autorka bez ogródek pokazała jak bardzo zachowanie naszych bliskich determinuje nasze życie i jak drastycznie może je zmienić. Polecam, warto.

Katarzyna | 2018-01-14
Przeczytana: styczeń 2018

Książka niesamowita.
Historia z pozoru idealnego małżeństwa. Ona psycholog, on adwokat, trójka dzieci, dom na przedmieściach, niestety zaraz na początku bańka pryska. Wewnątrz rodzinę trawi rak, a raczej złość ojca.
Świetnie pokazany rozpad rodziny, siłę kobiety, tragedię dzieci.
Bardzo bodobało mi się prowadzenie narracji przez 3 osoby, różne punkty widzenia, przez co i ten agresywny ojciec zachowuje ludzką twarz.
POLECAM!!

Inez | 2017-10-29
Przeczytana: 17 października 2017

"Wypadki małżeńskie" Randy Susan Mayers to piękna opowieść o ciemnej stronie małżeństwa. Autorka ma niezwykły talent powieściopisarski. Pani Mayers jak nikt inny zna ludzką naturę, ponieważ pracowała z ofiarami przemocy domowej i jej sprawcami.
W swojej książce opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej.
Polecam.

Ilona | 2017-08-22

Świetnie napisana i dająca do myślenia powieść. Lubię książki o życiu innych rodzin, czytając czuję się trochę tak, jakbym ukradkiem zaglądała im w okna... Polecam, warto!

PannaKlara | 2017-08-06

Świetna książka, z dobrze rozbudowanym tłem psychologicznym. Bardzo polecam!

Inna1000 | 2017-08-01

Książka, którą może zrozumieć tylko kobieta z długim, małżeńskim stażem. Mną wstrząsnęła!

Sandra | 2017-07-27

Powieść o kobiecie, która skazana na wybuchy gniewu męża usiłuje jakoś przetrwać w sypiącym się małżeństwie.

Singielka81 | 2017-07-18

Mocna powieść obyczajowa o tym, że w małżeństwie nie zawsze jest różowo...

Kaczka | 2017-07-04

Bardzo dobrze mi się tę książkę czytało! Cała prawda o bardziej mrocznym obliczu małżeństwa i kosztach bycia w związku z człowiekiem, który nie zawsze kieruje się tylko i wyłącznie naszym dobrem. Polecam!

Evita | 2017-07-03

Bardzo dobrze napisana powieść o kobiecie, której małżeństwo dalekie jej od ideału...