Bezpieczne kłamstwa

Wydawnictwo: Muza
The Comfort of Lies
romans, dziecko, adopcja, rodzina, tajemnica
literatura piękna
Ag2S

Pięć lat temu Tia zakochała się obsesyjnie w Nathanie, który miał żonę i dwóch synów. Kiedy zaszła w ciążę, zniknął z jej życia, a ona oddała dziecko do adopcji. Pięć lat temu Caroline, lekarz patolog, niechętnie zgodziła się na adopcję dziecka, aby spełnić marzenie męża. Miała nadzieję, że obawy i wątpliwości kiedyś znikną. Zamiast tego zaczyna wątpić, czy w ogóle nadaje się na żonę i...

Pięć lat temu Caroline, lekarz patolog, niechętnie zgodziła się na adopcję dziecka, aby spełnić marzenie męża. Miała nadzieję, że obawy i wątpliwości kiedyś znikną. Zamiast tego zaczyna wątpić, czy w ogóle nadaje się na żonę i matkę.

Pięć lat temu Juliette uważała swoje życie za idealne: miała kochającego męża, dwóch zdrowych synów i firmę. Wtedy dowiedziała się o romansie Nathana. Obiecał, że nigdy więcej jej nie zdradzi, a ona mu uwierzyła. Pewnego dnia przechwytuje list do męża ze zdjęciami dziecka.Wkrótce trzy kobiety i Nathan zmierzają ku konfrontacji, której konsekwencji żadne z nich nie potrafi przewidzieć.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

asiczek | 2019-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2019

Ciekawa, napisana lekkim piórem. Polecam. Na wakacje w sam raz.

PannaKlara | 2017-08-06

Świetna, pełna emocji książka o tym jak sami potrafimy pogmatwać życie sobie i innym. Polecam!

Anna | 2017-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2017

„Bezpieczne kłamstwa” Susan Randy Meyers to powieść obyczajowa. Na wskroś psychologiczna. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczne kłamstwa. Wcześniej czy później kłamstwo wychodzi na jaw. Ujawnione przypadkowo i po długim czasie osiąga dużo większe rozmiary. Trudniej go wybaczyć.
Nawet, jeśli istnieje usprawiedliwienie kłamstwa może być już za późno na wytłumaczenie go. Trudno zrozumieć bohaterki tej książki . Trzeba naprawdę wczuć się w ich osobowości. Podjąć się psychologicznych rozważań. Chociaż w zasadzie to nie o kłamstwa Tia, Caroline czy Juliette chodzi w tej historii. Jest jeszcze Nathan.
„Bezpieczne kłamstwa” Susan Randy Meyers… GORĄCO POLECAM!

aska903 | 2017-05-09
Przeczytana: 08 maja 2017

Książka opowiada o 3 rodzinach. Tia młoda kobieta zakochuje się w żonatym Nathanie, kiedy zachodzi w ciąże i on ją zostawia aby wrócić do żony ona postanawia oddać dziecko do adopcji. Wybiera starannie rodzinę, ale niestety Caroline nowa matka nawet po 5 latach nie potrafi się odnaleźć w roli matki. Po przeczytaniu książki całej nasuwa mi się tylko, że czasem naprawdę lepiej od razu znać całą prawdę niż tylko jej skrawki, bo przez nie nasze życie może tylko niepotrzebnie się skomplikować. Gdyby Nathan powiedział od razu żonie prawdę ona by się nie dowiedział o dziecku przypadkiem, gdyby Caroline była szczera z mężem że nie potrafi się odnaleźć w roli matki może szybciej ich relacje byłyby normalne a życie mniej naszpikowane cierpieniem. Co dotyczy Tii ona po prostu nie mogła się pozbierać po w zasadzie "utracie" dziecka i gdyby od razu postawiła sprawę jasno i mogła być jakąś małą jej częścią na pewno zniosłaby to lepiej. Książka wciągająca jeśli ktoś lubi w zasadzie...

Ania | 2016-12-21
Przeczytana: 30 listopada 2016

Polecam.

Monia | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Fajna, taka życiowa :) chociaż były momenty, że mi się dłużyła :(

gabigab | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

To nie będzie ładna opinia i będę używać brzydkich słów.
Do cholery jasnej czy wy wszystkie jesteście idiotkami? Czy wy wszystkie trzy zależycie od facetów?
Autorka jest po prostu mistrzynią uległych kobiet, które martwią się tylko o mężczyznę, którego kochają, mimo, że jest dupkiem.

Juliett dlaczego chcesz być z mężczyzną, który cię zdradził, który chciał aborcji swojego dziecka, który miał w dupie dziecko i kobietę, której je zrobił?

Tia? Jesteś idiotką, że w ogóle z nim rozmawiasz, on cię zostawił i miał cię w dupie.On ma w dupie wszystkich oprócz własnego ego!

Caaroline? Nie chciałaś dziecka? To mogłaś go nie adoptować do cholery! Nie każdy musi być matką.

Autorka w niesamowity sposób doprowadza mnie do szału głupotą kobiet. Ta książka pokazuje, że faceci zawsze mogą więcej, że mamy być zawsze dla nich, a jeden skok w bok nie czyni go złym facetem.

Nathan cholera jasna ten facet nie zasługuje na trójkę cudownych dzieci, na żonę i na kochankę, bo do cholery liczy się dla...

Guzikowianka | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, Bez szału
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Ta książka powinna mieć podtytuł, mam nawet propozycję: "Jak skomplikować sobie życie - poradnik statystycznej Amerykanki". "Statystyczna Amerykanka" jest tutaj celowa i zamierzona. Swoje odbicie znajdzie w książce zarówno przedstawicielka klasy wyższej - wyemancypowana, bezdzietna karierowiczka, która dla uzupełnienia idealnego obrazu rodziny decyduje się na nie do końca przemyślaną adopcję. Jest też stuprocentowa Perfekcyjna Pani domu, dla sportu prowadząca własny biznes, mistrzyni domowego ogniska, tropiąca notoryczne zdrady męża (co z tego, że to było jednorazowe). Jest też połamana przez życie (na własne życzenie) "dziewczyna z niebezpiecznej dzielnicy", która sama nie wie, czego chce.
I tak sobie czytamy o ich pogmatwanym życiu. Z napięciem czekając na kolejną zaskakując głupią decyzję.

Jak sami widzicie, brak gwiazdek w ocenie - uzasadniony.

BagatElka | 2016-06-15
Na półkach: Przeczytane, ZZZ....oddane
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Po przeczytaniu połowy "Bezpiecznych kłamstw" byłam znudzona i gotowa wystawić ocenę:przeciętna. Wprawdzie nie jest to typowa,ckliwa obyczajówka ale też nie jest zaskakująca ani wyjątkowa.
Postępowanie bohaterek,w pewnych momentach było dla mnie niezrozumiałe,irytujące i zmuszałam się do dalszego czytania. Ostatecznie wystawiłam ocenę dobrą ale to zasługa okładki a nie zajmującej fabuły.
Pani Meyers w "Bezpiecznych kłamstwach" opisuje kilka problemów,dotyczących rodzicielstwa i związków małżeńskich oraz zdrad. Tematyka ciekawa ale została ona zdominowana przez nużący styl pisania.
Trzy wątki,trzy kobiety i jeden mężczyzna.Mężczyzna,który ,we własnym mniemaniu,wybiera mniejsze zło ale za jego decyzją,w moim odczuciu stoi po prostu tchórzostwo.Nie polubiłam ani jego ani żadnej z bohaterek.
Cała historia powinna aż buzować od uczuć a ja odniosłam wrażenie,że w książce pani Meyers nie ma życia.
Spokojna,usypiająca wręcz narracja sprawia,że nie sposób się zaangażować emocjonalnie.
Przy...

książek: 2043

„Lepiej powiedzieć bolesną prawdę niż bezpieczne kłamstwo”.

Czy można zbudować własne szczęście na dramacie drugiego człowieka? Kłamstwo bywa wygodnym rozwiązaniem, swoistym unikiem i całkiem niezłym sposobem na ukrycie bolesnej i niewygodnej prawdy, ale czy warto korzystać z tej metody? Przecież każdy z nas ma świadomość, że oszustwo — prędzej, czy później — wyjdzie na jaw, a wtedy bywa bardziej bolesne i niesie za sobą dużo gorsze konsekwencje.

Bohaterowie „Bezpiecznych kłamstw” Randy Susan Meyers to jeden mężczyzna oraz trzy zupełnie różne kobiety. Tę czwórkę ludzi w zaskakujący i bardzo istotny sposób połączy przekorny los, uruchamiając ciąg przykrych zdarzeń, z którymi każda z wykreowanych postaci będzie musiała zmierzyć się w indywidualny i bardzo niedogodny dla siebie sposób. Każde z nich poniesie konsekwencje, które w rezultacie wpłyną na życie niewinnych istot.

Tia, to młoda, chorobliwie zakochana kobieta, której życie prywatne ogranicza się do potajemnych schadzek z...