Wieści z Paragwaju

Wydawnictwo: Muza
9788373197879

Wieści z Paragwaju mają niezwykłą formę. Listy, fragmenty pamiętników, rozkazy wojskowe składają się na opartą na faktach poruszającą opowieść o miłości i wojnie, rozgrywającą się w XIX wieku w egzotycznej scenerii Ameryki Południowej. Dwudziestosześcioletni Francisco Solano López poznaje w Paryżu piękną Irlandkę Ellę Lynch, która wkrótce zostaje jego kochanką. Ella wyrusza z nim do Paragwaju, gdzie po śmierci swego ojca Franco obejmuje rządy nad krajem. Jednak jego niepohamowane ambicje wikłają Paragwaj, do tej pory pozbawiony armii i bez pretensji mocarstwowych, w wojnę ze wszystkimi sąsiadami. Prowadzą do dramatycznego rozwoju wydarzeń, które zmienią bieg historii i zadecydują o losie dyktatora, jego kochanki i ich synów... Lily Tuck urodziła się w Paryżu, jest autorką powieści i opowiadań, które ukazywały się w The New Yorker . Jej powieść Siam, or the Woman Who Shot a Man otrzymała nominację do prestiżowej nagrody PEN/Faulkner Award for Fiction. Obecnie autorka mieszka w Nowym Jorku.

rewakino | 2016-08-23
Na półkach: 2013, Przeczytane