Max Einstein ratuje przyszłość

Okładka książki Max Einstein ratuje przyszłość Chris Grabenstein, James Patterson
Okładka książki Max Einstein ratuje przyszłość
Chris GrabensteinJames Patterson Wydawnictwo: Zygzaki Cykl: Max Einstein (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Max Einstein (tom 3)
Max Einstein: Saves the Future
Zygzaki
2022-06-15
2022-06-15
Adrian Tomczyk

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Dziś zapraszam na kilka słów o przyjemnej przygodowce w klimacie science fiction dla dzieci i młodzieży.

Zacznę od tego, że nazwisko głównej bohaterki nie jest przypadkowe. Dziewczynka nie przepada za grami komputerowymi, przyjaźni się z Albertem Eisteinem, wymyśla genialne wynalazki i chce zabrać czytelników w podróż pełną przygód. Choć Max i jej przyjaciele z Centrum Mądrych Inicjatyw potrafią znaleźć rozwiązanie dla najtrudniejszych problemów, tym razem czeka na nich prawdziwe wyzwanie. Czy młodym geniuszom uda się z sukcesem zakończyć kolejną misję i sprawić, by już nigdy żadne dziecko nie cierpiało głodu?

Jeśli lubicie fizykę, to książka dla Was, jeśli nie lubicie to całkiem możliwe, że dzięki tej powieści ją polubicie. Książka pełna zwrotów akcji dlatego nie ma możliwości na nudę, piękne ilustracje i krótkie rozdziały, to kolejne atuty, które zachęcają do sięgnięcia po tą pozycję.

Poza tym to pierwsza i jedyna seria książek przygodowych autoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina. A na końcu mały bonusik, zagadki, krzyżówki, zadania, które umilą czas po skończonej lekturze

"Max Einstein ratuje przyszłość" to trzeci tom przygód niezwykle uzdolnionej dziewczynki. Poprzednie części serii nie są mi niestety znane, tę zaś otrzymałam dość niespodziewanie od Wydawnictwa Zygzaki 😊. Być może gdybym znała cały cykl od początku, byłabym lepiej zorientowana w historii głównej bohaterki, ale i tak nie wypadło to źle!
W tej części serii Max wraz ze swoimi przyjaciółmi muszą znaleźć sposób na rozwiązanie problemu głodu na świecie. Jest to przygodówka w klimacie science fiction dla dzieci i młodzieży. Czytając tę książkę, można wyobrażać sobie, jak gdyby oglądało się kreskówkę! To bardzo ciekawe odczucie. Przyczepię się jednak do opisu z tyłu okładki - głosi on, że Max buduje wehikuł czasu, ale jakoś nie natknęłam się w powieści na tę scenę...

Czy znacie już Max Einstein? 😉 To błyskotliwa dziewczynka, której losy tego świata nie są obojętne. Max jest odważna i inteligentna, a do tego nie boi się wyzwań. Autorzy książki Chris Grabenstein oraz James Patterson zapraszają do lektury najnowszej części serii, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zygzaki. Bohaterka tej serii nie przepada za grami komputerowymi, przyjaźni się z Albertem Eisteinem, wymyśla genialne wynalazki i chce zabrać czytelników w podróż pełną przygód. Razem ze swoimi przyjaciółmi z Centrum Mądrych Inicjatyw pragnie rozwiązać globalne problemy, buduje wehikuł czasu, aby dowiedzieć się kim byli jej rodzice. Przyznacie, że to trochę dużo jak na dwunastolatkę! Ale to nie wszystko! Max nie chce, aby dzieci na świecie cierpiały z głodu. Dziewczynka wraz z przyjaciółmi próbuje zmierzyć się z globalnym kryzysem żywnościowym. Niestety może w tym przeszkodzić chciwa Korporacja, organizacja dorosłych, która chce przejąć władzę nad światem! Recenzja na blogu:

Wakacje to wyzwanie dla rodziców, aby zapewnić dzieciom nie tylko dostęp do WiFi, ale coś więcej.
Plener i wyjazdy nie zawsze są możliwe.
Z pomocą po raz trzeci przychodzi Max Einstein.
Dwunastolatka, która mówi stop grom komputerowym i zabiera nas w podróż pełną przygód.
Mało tego przyjaźni się z Albertem Eisteinem, wymyśla genialne wynalazki i przekracza granice czasu.
Do tego buduję wehikuł czasu, aby dowiedzieć się kim byli jej rodzice i dlaczego ją opuścili.
Wraz ze swoimi przyjaciółmi z Centrum Mądrych Inicjatyw pragnie rozwiązać globalne problemy.
Tym razem chcą znaleźć sposób, by już nigdy żadne dziecko nie głodowało.

"Max Eistein ratuje przyszłość" to jedyna książka przygodowa autoryzowana przez Archiwum Alberta Eisteina.

Na końcu książki dzieci znajdą zagadki, krzyżówki, zadania, które umilą czas po skończonej lekturze.

Plener i wyjazdy nie zawsze są możliwe.
Z pomocą po raz trzeci przychodzi Max Einstein.
Do...

Dzięki uprzejmości wydawnictwa @wydawnictwozygzaki miałam okazję trochę się odmłodzić i przeczytać książkę o genialnej dwunastolatce "Max Einstein ratuje przyszłość".
Autorzy: James Patterson i Chris Grabenstein
Przełożył: Adrian Tomczyk
Ilustracje: Beverly Johnson
Grupa młodych geniuszy próbuje rozwikłać bardzo poważne problemy tego świata 🌍 Naukowe rozmyślania, technologiczne rozwiązania, a przy tym ekscytujące przygody gwarantują, że książka czyta się sama, a wartka akcja nie pozwala odłożyć jej na półkę 🙂👍 Nie mogę napisać jak kończy się ta historia, ale daje powody do optymizmu. Oby takie dzieciaki chodziły po tym naszym, realnym świecie. Aha... nazwisko Max to nie przypadek 😉 Mądra , przygodowa książka dla nastolatków, wg mnie tych młodszych 📖 A na koniec zadania i eksperymenty do samodzielnego wykonania 🙂 Polecam! A moja książka trafi do szkolnej biblioteki, żeby mogła żyć dalej i inspirować ciekawych świata 💪

Autorzy: James Patterson i Chris Grabenstein
Przełożył: Adrian Tomczyk
Ilustracje: Beverly Johnson

Max razem z przyjaciółmi z Centrum Młodych Inicjatyw podróżuje do najodleglejszych miejsc, aby rozwiązywać globalne problemy. Młodzi geniusze staną przed ogromnym wyzwaniem - jak sprawić, aby żadne dziecko nie było już głodne. Na drodze stanie im okrutna korporacja.
Ale to nie wszystko, Max postanawia zbudować wehikuł czasu, aby się dowiedzieć kim byli jej rodzice i dlaczego ją opuścili.

W końcu miałam okazję poznać ostatnią z zygzakowych bohaterek! Jak wiecie uwielbiam książki tego wydawnictwa i oczekuje każdej kolejnej z wielką niecierpliwością - "Most dusz" za 3..2..1..
Zacznijmy od tego, że książka mimo, że kierowana do młodszego czytelnika, może spodobać się każdemu, kto lubi taką literaturę. Możemy dowiedzieć się z niej wiele ciekawych rzeczy, a może nawet w końcu zrozumieć fizykę? Dla mnie w tym temacie nie ma już nadziei, ale kto wie. Wszystko jest opisane w taki sposób, aby przekazać niezbędną wiedzę, nie przytłaczając czytelnika zbyt wielką ilością informacji.
Max bawi i uczy!

"Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, żeby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek."
Albert Einstein

Książka ma dużo zwrotów akcji, piękne ilustracje i krótkie rozdziały, które zdecydowanie zachęcą młodszego czytelnika.
Do tego jest to jedyna książka przygodowa autoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina! 👏
Jeśli lubicie zygzakowe historie to pokochacie Max i jej przyjaciół ❤️

"Max Einstein" to seria, która zdecydowanie może obudzić fascynację fizycznymi zagadnieniami nawet wśród tych, którzy nie pałają do tego przedmiotu dużą miłością. W prosty sposób wyjaśnia nawet zjawiska związane z podróżami w czasie, czy teoriami Einsteina.

W trzecim tomie (który swoją drogą można czytać bez znajomości poprzednich) znowu śledzimy losy Max i grupy jej inteligentnych przyjaciół. Tym razem postanawiają oni rozwiązać problem głodu na świecie. Nie jest to jednak łatwe, kiedy Korporacja- organizacja dorosłych, którym najbardziej zależy na zyskach, ciągle depcze im po piętach. W międzyczasie Max próbuje też odkryć tajemnicę swojego pochodzenia i odnaleźć rodziców. Czy osiągnie sukces?

W konstrukcji książki czuć, że kierowana jest do młodszych odbiorców. Świat przedstawiony jest czarno-biały a dorośli często okazują się negatywnymi charakterami, co jest pewnym uproszczeniem.
Z drugiej strony dzięki temu powieść czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Całość uprzyjemniają ładnie wykonane ilustracje i wykresy a na samym końcu książki znajdziemy zadania do wykonania. Mimo że czasy dziecięce są już za mną, z radością zrobiłam test wiedzy o książce, który tam znalazłam. Było to naprawdę przyjemne.

Max to dziewczynka odważna i inteligentna, która zdecydowanie może posłużyć za wzór dla wielu młodszych osób. Bardzo ją polubiłam i kibicowałam w dotarciu do prawdy o swoich rodzicach.

Polubiłam też robota o imieniu Leo, który zawsze miał do powiedzenia coś zabawnego i pouczającego jednocześnie.

"Max Einstein ratuje przyszłość" to naprawdę przyjemna książka dla młodszych czytelników. Gdybym natrafiła na nią jako mała dziewczynka na pewno jeszcze bardziej doceniłabym przygody tej dzielnej osóbki. Obecnie mogę powiedzieć, że bawiłam się przy niej dobrze, ale raczej nie zostanie na długo w mojej pamięci. Na pewno wyniosłam z niej dużo fizycznej wiedzy podanej w bardzo przystępnej formie.

Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu Zygzaki.

Max Einstein wraz z dzieciakami z Centrum Mądrych Inicjatyw pochylają się nad kolejnym globalnym problemem współczesnego świata. Tym razem na tapetę trafia problem głodu i marnowania jedzenia.

Jednocześnie Max prowadzi prywatne poszukiwania swojej przeszłości, które doprowadzą ją do zadziwiających wniosków.

Jak na złość, Korporacja oraz ukryci wrogowie, na każdym kroku rzucają jej kłody pod nogi, wywołując rozłam w CMI.

Czy i tym razem uda się jej pokonać przeciwności? Czy dowie się skąd pochodzi? I czy raz na zawsze uwolni się od depczących jej po piętach prześladowców?

"Max Einstein ratuje przyszłość" to trzeci tom przygód wybitnie uzdolnieniej dziewczynki i moim zdaniem najlepszy. Błyskotliwa fabuła trzymająca w napięciu, nieoczekiwane zwroty akcji i świetna kreacja bohaterów sprawiają, że książkę czyta się z ogromną przyjemnością.

Wspaniałe jest w niej także to, że skrupulatnie bierze pod lupę problemy współczesnego świata oraz ukazuje jak nieszablonowe myślenie może przyczynić się do poprawy losu naszej planety.

Ogromnie Wam polecam całą serię!

Jak na złość, Korporacja oraz ukryci wrogowie, na każdym kroku...

"Max Einstein ratuje przyszłość" to trzecia książka o przygodach supermądrej dziewczynki. Seria napisana została przez dwóch autorów Jamesa Pattersona i Chrisa Grabensteina.
~~

W tej części Max i jej przyjaciele z CMI ( Centrum Mądrych Inicjatyw) ponownie próbują zwalczać problemy na świecie. Na ogonie (jak zwykle) siedzi im Korporacja, pragnąca pieniędzy i władzy. Dowiadujemy się też więcej o przeszłości głównej bohaterki. Nie brakuje też mądrości, nauki i cytatów Alberta Einsteina, którego dziewczynka jest ogromną fanką.
~~

Ja nigdy wcześniej nie wspominałam o tym, że czytałam poprzednie dwa tomy, jednak historia o niesamowicie mądrej Maxine bardzo mi sie podobała. Była to taka odskocznia od czytanej przeze mnie najczęściej fantastyki, odpoczynek od fantastycznych stworów i krain. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam w tym czasie. Książki, mimo iż przeznaczone są dla młodszych odbiorców mogą spodobać się też starszym, czego ja jestem idealnym przykładem. Szczerze powiedziawszy dowiedziałam się z nich więcej niż z fizyki w szkole. Niektóre rzeczy łatwiej jest zapamiętać, ponieważ opowiedziane są w ciekawy sposób i nie zanudzają, jak to niekiedy bywa właśnie na lekcji. Akcja poprowadzona jest w fajny sposób i mimo wielu naukowych zagadnień, nie zanudza tylko dodatkowo uczy, co jest dodatkowym dużym plusem.
Cóż mogę powiedzieć na koniec, ja bardzo zachęcam do zapoznania się z przygodami Max, mam nadzieję, że spodobają się Wam tak samo jak mi! ❤️

1991

Genialne dzieciaki, super przygody, poruszane ważne tematy dla przyszłości świata i ludzkości. Mądra i wciągająca książka. Kończy się w taki sposób że mam nadzieję na kolejny tom.

• Literatura dziecięca
  • Dziecięce