Okładka książki Pippi Pończoszanka

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
7,04 (2378 ocen i 68 opinii)

Opis książki

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

czytek | 2014-11-20
Przeczytana: 16 lipca 2012

"Nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść"

Bo bo kto by nie znał tej rudowłosej dziewczynki, tej co ma małpkę Nilsona i jest bardzo silna.
Mieszka w dużym domu posiada konia oraz nierozłącznego przyjaciela- małpkę Pana Nelsona. Są to jej jedyni towarzysze choć ona wcale się tym nie przejmuje.

"Ale przecież nocna koszula to nic strasznego!
- zapewniła Pippi. - Gryzie tylko w obronie własnej!"

To co podobało mi się w Pippi to, że choć była bogata potrafiła dzielić się z innymi. Według mnie jest ona dziewczęcą wersją Mikołajka (przecież jest najbardziej niesforną dziewczynką na świecie)

Polecam wszystkim małym,dużym,czworonożnym czy jeszcze innym!

PS: Dziękuję Ci Astrid Lindgren za uśmiech który pojawił się na mojej twarzy podczas czytania tej lektury, dziękuje Ci też za niezapomniane chwile podczas czytania tej a nie innej lektury.

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.

Hannya | 2014-12-03

Oprócz książek o Madice jest to mój ulubiony cykl od Astrid Lindgren. Dobrze ta część jest napisana, potrafi zaciekawić.

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1995 rok

Przecież to książka Astrid Lindgren, nie może być niefajna. :)

Jucia58542 | 2014-03-03
Przeczytana: 22 lipca 2013

Pipi Pończoszanka, to ma ulubiona książka. Przygody Pip i dwójki rodzeństwa są bardzo zabawne i bardzo imponujące co kolwiek to znaczy C:.Podoba mi się to, że Pipi nawet jeżeli ma tak dużo pieniędzy to i tak dziel się nimi ze swoimi przyjaciółmi i nieznajomymi kupując im zabawki i słodycze. Pomaga słabszym bo Pipi jest też bardzo silna. Lubię ją.

Tiger | 2011-03-08

Pamietam jak w wieku 5-6 lat byłam jej wielką fanką :)
Przebierałam się za nią. Zakładałam dwie różne podkolanówki, wiązałam dwie kitki na głowie i biegałam po mieszkaniu. Super książka dla przedszkolaków

Jedna z najbardziej ulubionych książek mojego dzieciństwa. Pociąga swoją tajemniczością, zwariowaniem i odmiennością. Jako dziecko marzyłam, żeby mieć takie życie jak Pippi. Dziś wspominam to z sentymentem:) I na pewno będę czytać tą książkę własnemu dziecku:)

Kolejna bohaterka z mojego dziecinstwa :)wspaniala ksiazka dla dzieci

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica