Okładka książki Pippi Pończoszanka

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
7,03 (2320 ocen i 64 opinie)

Opis książki

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1995 rok

Przecież to książka Astrid Lindgren, nie może być niefajna. :)

Tiger | 2011-03-08

Pamietam jak w wieku 5-6 lat byłam jej wielką fanką :)
Przebierałam się za nią. Zakładałam dwie różne podkolanówki, wiązałam dwie kitki na głowie i biegałam po mieszkaniu. Super książka dla przedszkolaków

Jedna z najbardziej ulubionych książek mojego dzieciństwa. Pociąga swoją tajemniczością, zwariowaniem i odmiennością. Jako dziecko marzyłam, żeby mieć takie życie jak Pippi. Dziś wspominam to z sentymentem:) I na pewno będę czytać tą książkę własnemu dziecku:)

Jucia58542 | 2014-03-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2013

Pipi Pończoszanka, to ma ulubiona książka. Przygody Pip i dwójki rodzeństwa są bardzo zabawne i bardzo imponujące co kolwiek to znaczy C:.Podoba mi się to, że Pipi nawet jeżeli ma tak dużo pieniędzy to i tak dziel się nimi ze swoimi przyjaciółmi i nieznajomymi kupując im zabawki i słodycze. Pomaga słabszym bo Pipi jest też bardzo silna. Lubię ją.

Kolejna bohaterka z mojego dziecinstwa :)wspaniala ksiazka dla dzieci

Sophie-Ella | 2011-10-20

Tą przekomiczną książke polecam wszytskim osobą, które mają gorszy nastrój.Można nie źle sie przy niej rozerwać!

Aleksandra | 2012-02-23

Jedna z najważniejszych książek mojego dzieciństwa :)

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica