Pippi Pończoszanka

Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Pippi Langstrump

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

Arek | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Ta krótka i bardzo zwięźle napisana bajka pełna jest przezabawnych przygód i Humoru przez duże H.

Postać Pippi fascynowała mnie od najmłodszych lat, kiedy to oglądałem serial na podstawie książek Astrid Lindgren.
Nie ma co! Ta malutka osóbka będąca właścicielką dwóch rudych kucyków jak i piegów w przeogromnej ilości, ma charakterek i moc nie z tej ziemi.
Moc potrafiącą podnieść zarówno konia jak i byka.
Nawet urwać mu rogi gdyby ten zaatakował jej przyjaciół, bo byk jak wiadomo nie znosi istnienia dzieci.
Pippi wprawdzie zachowuje się bardzo niepoprawnie, więc dzieci nie powinny tak do końca brać z niej przykładu, ale nie sposób jej nie polubić.
Tym bardziej że jest bardzo odważna i zawsze pomaga słabszym.

Gdybym miał porównać "Pippi Pończoszankę" do polskiej książki, to byłby to "Koziołek Matołek".
Ewentualnie nieco mniej znana "Panna z mokrą głową" Oba dzieła są autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

Zdecydowanie polecam, nawet dorosłym. Takim jak ja dużym...

Black_and_white | 2014-11-20
Przeczytana: 16 lipca 2012

"Nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść"

Bo bo kto by nie znał tej rudowłosej dziewczynki, tej co ma małpkę Nilsona i jest bardzo silna.
Mieszka w dużym domu posiada konia oraz nierozłącznego przyjaciela- małpkę Pana Nelsona. Są to jej jedyni towarzysze choć ona wcale się tym nie przejmuje.

"Ale przecież nocna koszula to nic strasznego!
- zapewniła Pippi. - Gryzie tylko w obronie własnej!"

To co podobało mi się w Pippi to, że choć była bogata potrafiła dzielić się z innymi. Według mnie jest ona dziewczęcą wersją Mikołajka (przecież jest najbardziej niesforną dziewczynką na świecie)

Polecam wszystkim małym,dużym,czworonożnym czy jeszcze innym!

PS: Dziękuję Ci Astrid Lindgren za uśmiech który pojawił się na mojej twarzy podczas czytania tej lektury, dziękuje Ci też za niezapomniane chwile podczas czytania tej a nie innej lektury.

Nozomi | 2015-08-01

Książka, która w dużej mierze ukształtowała moją dziecięcą wyobraźnię. Ani trochę się nie zestarzała (w przeciwieństwie np. do "Ani z Zielonego Wzgórza"). Idealna jako zachęta do nauki czytania dla dzieci. Nie ma chyba dziecka, które nie polubiłoby tej książki i jej bohaterki.

Aleksandra | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Jakie to szczęście, że można czytać o Pippi jeszcze raz i jeszcze raz spędzając chwile z wnukami. Przygody tej małej dziewczynki powinny być lektura obowiązkową dla wszystkich. Piękne wydania przygód Pippi Langstrum ukazały się z okazji "70- lecia jej urodzin. Brawo Nasza Księgarnia.

Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

Petra | 2019-03-17
Na półkach: 2019, Przeczytane, Dzieciowe
Przeczytana: 18 marca 2019

Kolejna z książek, do których wracam pod pretekstem czytania ich dziecku na dobranoc. W tym przypadku czytanie przed snem nie było najlepszym pomysłem, bo oboje tarzaliśmy się ze śmiechu, a to nie sprzyja zasypianiu...

Jestem głeboko wdzięczna mojej mamie za to, że czytała mi w dzieciństwie historie o Pippi/Fizi. Cudowny wzorzec dla małych (i dużych) dziewczynek.

Pippi to wspaniała, sympatyczna rudowłosa dziewczynka która przenosi się do Willi Śmiesznotki razem z Koniem Nelsonem i małpką.
Przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód, w głowie zwariowane pomysły ma
Umie podnieść konia jedną ręką, nie ma mamy tylko tatę co jest piratem pływa po morzu.
Pippi poznaje Annikę i Tommego dzieci cieszą się mają nową towarzyszkę zabaw.
Ubawiłam się i uśmiałam czytając przygody Pippi z humorem, cudowna i urocza książka jedna z moich ulubionych z dzieciństwa przyjemnie się czyta!!!!!

Justyna Antoniewicz | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Moja ukochana książka o przygodach wspaniałej, uroczej dziewczynce Pipi która zawsze ma głowę pełną pomysłów mieszka w Willi Śmiesznotce razem z małpką,koniem Wilsonem czarująca, śliczna opowieść bawiła mnie, śmieszyła z dobrym humorem i uśmiechem na ustach czytałam.
Naprawdę pokochałam Pipi jest cudowna, ciepła dziewczynka wracam do niej kilkakrotnie przeżywając niesamowite, super przygody również z Anniką i Tommym.
Naprawdę cudna, urzekająca!!!

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo_czyta | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.