Okładka książki Pippi Pończoszanka

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
7,03 (2337 ocen i 65 opinii)

Opis książki

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1995 rok

Przecież to książka Astrid Lindgren, nie może być niefajna. :)

czytek | 2014-11-20
Przeczytana: 16 lipca 2012

"Nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść"

Bo bo kto by nie znał tej rudowłosej dziewczynki, tej co ma małpkę Nilsona i jest bardzo silna.
Mieszka w dużym domu posiada konia oraz nierozłącznego przyjaciela- małpkę Pana Nelsona. Są to jej jedyni towarzysze choć ona wcale się tym nie przejmuje.

"Ale przecież nocna koszula to nic strasznego!
- zapewniła Pippi. - Gryzie tylko w obronie własnej!"

To co podobało mi się w Pippi to to choć była bogata potrafiła dzielić się z innymi. Według mnie jest ona dziewczęcą wersją Mikołajka (przecież jest najbardziej niesforną dziewczynką na świecie)

Polecam wszystkim małym,dużym,czworonożnym czy jeszcze innym!

PS: Dziękuję Ci Astrid Lindgren za uśmiech który pojawił się na mojej twarzy podczas czytania tej lektury, dziękuje Ci też za niezapomniane chwile podczas czytania tej a nie innej lektury.

Tiger | 2011-03-08

Pamietam jak w wieku 5-6 lat byłam jej wielką fanką :)
Przebierałam się za nią. Zakładałam dwie różne podkolanówki, wiązałam dwie kitki na głowie i biegałam po mieszkaniu. Super książka dla przedszkolaków

Jedna z najbardziej ulubionych książek mojego dzieciństwa. Pociąga swoją tajemniczością, zwariowaniem i odmiennością. Jako dziecko marzyłam, żeby mieć takie życie jak Pippi. Dziś wspominam to z sentymentem:) I na pewno będę czytać tą książkę własnemu dziecku:)

Jucia58542 | 2014-03-03
Przeczytana: 22 lipca 2013

Pipi Pończoszanka, to ma ulubiona książka. Przygody Pip i dwójki rodzeństwa są bardzo zabawne i bardzo imponujące co kolwiek to znaczy C:.Podoba mi się to, że Pipi nawet jeżeli ma tak dużo pieniędzy to i tak dziel się nimi ze swoimi przyjaciółmi i nieznajomymi kupując im zabawki i słodycze. Pomaga słabszym bo Pipi jest też bardzo silna. Lubię ją.

Kolejna bohaterka z mojego dziecinstwa :)wspaniala ksiazka dla dzieci

Sophie-Ella | 2011-10-20

Tą przekomiczną książke polecam wszytskim osobą, które mają gorszy nastrój.Można nie źle sie przy niej rozerwać!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica