Pippi Pończoszanka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7,06 (2472 ocen i 77 opinii)
Pippi Langstrump

Inne wydania

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

Sklep

James Rollins

6,32 (56 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
czytek | 2014-11-20
Przeczytana: 16 lipca 2012

"Nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść"

Bo bo kto by nie znał tej rudowłosej dziewczynki, tej co ma małpkę Nilsona i jest bardzo silna.
Mieszka w dużym domu posiada konia oraz nierozłącznego przyjaciela- małpkę Pana Nelsona. Są to jej jedyni towarzysze choć ona wcale się tym nie przejmuje.

"Ale przecież nocna koszula to nic strasznego!
- zapewniła Pippi. - Gryzie tylko w obronie własnej!"

To co podobało mi się w Pippi to, że choć była bogata potrafiła dzielić się z innymi. Według mnie jest ona dziewczęcą wersją Mikołajka (przecież jest najbardziej niesforną dziewczynką na świecie)

Polecam wszystkim małym,dużym,czworonożnym czy jeszcze innym!

PS: Dziękuję Ci Astrid Lindgren za uśmiech który pojawił się na mojej twarzy podczas czytania tej lektury, dziękuje Ci też za niezapomniane chwile podczas czytania tej a nie innej lektury.

Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.

Marquee | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Wszystkiego najbardziej rudego bohaterko mojego dzieciństwa!
Niesforny rudzielcu, o energii porównywalnej do wybuchu wulkanu- poprostu Pippi! Jej przygodami żyłam całe dzieciństwo i do dziś je pamiętam. Postać tak samo nietuzinkowa, jak jej autorka Astrid. Nie wyobrażam sobie rozbudzania wyobraźni dzieci bez jej przygód. Lektura obowiązkowa!! A Tobie moja silna kobietko w dniu urodzin stu lat i jednego dnia dłużej, by kolejne pokolenia o nie zapomniały o Tobie:)

Justyna | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Moja ukochana książka o przygodach wspaniałej, uroczej dziewczynce Pipi która zawsze ma głowę pełną pomysłów mieszka w Willi Śmiesznotce razem z małpką,koniem Wilsonem czarująca, śliczna opowieść bawiła mnie, śmieszyła z dobrym humorem i uśmiechem na ustach czytałam.
Naprawdę pokochałam Pipi jest cudowna, ciepła dziewczynka wracam do niej kilkakrotnie przeżywając niesamowite, super przygody również z Anniką i Tommym.
Naprawdę cudna, urzekająca!!!

Jucia58542 | 2014-03-03
Przeczytana: 22 lipca 2013

Pipi Pończoszanka, to ma ulubiona książka. Przygody Pip i dwójki rodzeństwa są bardzo zabawne i bardzo imponujące co kolwiek to znaczy C:.Podoba mi się to, że Pipi nawet jeżeli ma tak dużo pieniędzy to i tak dziel się nimi ze swoimi przyjaciółmi i nieznajomymi kupując im zabawki i słodycze. Pomaga słabszym bo Pipi jest też bardzo silna. Lubię ją.

Oprócz książek o Madice jest to mój ulubiony cykl od Astrid Lindgren. Dobrze ta część jest napisana, potrafi zaciekawić.

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1995 rok

Przecież to książka Astrid Lindgren, nie może być niefajna. :)

Tiger | 2011-03-08

Pamietam jak w wieku 5-6 lat byłam jej wielką fanką :)
Przebierałam się za nią. Zakładałam dwie różne podkolanówki, wiązałam dwie kitki na głowie i biegałam po mieszkaniu. Super książka dla przedszkolaków