Pippi Pończoszanka

Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Pippi Langstrump

Inne wydania

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

czytek | 2014-11-20
Przeczytana: 16 lipca 2012

"Nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść"

Bo bo kto by nie znał tej rudowłosej dziewczynki, tej co ma małpkę Nilsona i jest bardzo silna.
Mieszka w dużym domu posiada konia oraz nierozłącznego przyjaciela- małpkę Pana Nelsona. Są to jej jedyni towarzysze choć ona wcale się tym nie przejmuje.

"Ale przecież nocna koszula to nic strasznego!
- zapewniła Pippi. - Gryzie tylko w obronie własnej!"

To co podobało mi się w Pippi to, że choć była bogata potrafiła dzielić się z innymi. Według mnie jest ona dziewczęcą wersją Mikołajka (przecież jest najbardziej niesforną dziewczynką na świecie)

Polecam wszystkim małym,dużym,czworonożnym czy jeszcze innym!

PS: Dziękuję Ci Astrid Lindgren za uśmiech który pojawił się na mojej twarzy podczas czytania tej lektury, dziękuje Ci też za niezapomniane chwile podczas czytania tej a nie innej lektury.

Aleksandra | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Jakie to szczęście, że można czytać o Pippi jeszcze raz i jeszcze raz spędzając chwile z wnukami. Przygody tej małej dziewczynki powinny być lektura obowiązkową dla wszystkich. Piękne wydania przygód Pippi Langstrum ukazały się z okazji "70- lecia jej urodzin. Brawo Nasza Księgarnia.

Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

Pippi to wspaniała, sympatyczna rudowłosa dziewczynka która przenosi się do Willi Śmiesznotki razem z Koniem Nelsonem i małpką.
Przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód, w głowie zwariowane pomysły ma
Umie podnieść konia jedną ręką, nie ma mamy tylko tatę co jest piratem pływa po morzu.
Pippi poznaje Annikę i Tommego dzieci cieszą się mają nową towarzyszkę zabaw.
Ubawiłam się i uśmiałam czytając przygody Pippi z humorem, cudowna i urocza książka jedna z moich ulubionych z dzieciństwa przyjemnie się czyta!!!!!

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo_czyta | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.

Justyna Antoniewicz | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Moja ukochana książka o przygodach wspaniałej, uroczej dziewczynce Pipi która zawsze ma głowę pełną pomysłów mieszka w Willi Śmiesznotce razem z małpką,koniem Wilsonem czarująca, śliczna opowieść bawiła mnie, śmieszyła z dobrym humorem i uśmiechem na ustach czytałam.
Naprawdę pokochałam Pipi jest cudowna, ciepła dziewczynka wracam do niej kilkakrotnie przeżywając niesamowite, super przygody również z Anniką i Tommym.
Naprawdę cudna, urzekająca!!!

rooibos | 2016-03-12
Przeczytana: 12 marca 2016

Zapach dawno minionych dni, niesamowity. I pytanie: "czemu ona tak zmyśla?". No i co ja mam Ci odpowiedzieć? ;)

Marquee | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Wszystkiego najbardziej rudego bohaterko mojego dzieciństwa!
Niesforny rudzielcu, o energii porównywalnej do wybuchu wulkanu- poprostu Pippi! Jej przygodami żyłam całe dzieciństwo i do dziś je pamiętam. Postać tak samo nietuzinkowa, jak jej autorka Astrid. Nie wyobrażam sobie rozbudzania wyobraźni dzieci bez jej przygód. Lektura obowiązkowa!! A Tobie moja silna kobietko w dniu urodzin stu lat i jednego dnia dłużej, by kolejne pokolenia o nie zapomniały o Tobie:)

Oprócz książek o Madice jest to mój ulubiony cykl od Astrid Lindgren. Dobrze ta część jest napisana, potrafi zaciekawić.

Jak dobrze znasz "Fizię Pończoszankę"?

28 stycznia 2017 przypada 15 rocznica śmierci Astrid Lindgren - pisarki, której książki ożywiały i nadal ożywiają wyobraźnię dzieci w wielu krajach. Lindgren powołała do życia dzieci z Bullerbyn, Emila z Lönnebergi, Karlssona z Dachu oraz Fizię Pończoszankę. Sprawdźcie ile pamiętacie z przygód tej niesfornej dziewczynki!

Mikołajki i inne chłopaki

Mikołajki już za nami, wielkimi krokami zbliża się Gwiazdka. Większość z nas, jak przypuszczam, szukając prezentów świątecznych bacznie przegląda półki w księgarniach. Pozostaje pytanie: co wybrać? Czy kierować się własnymi wspomnieniami z dzieciństwa czy nie? A jeśli tak: czy wybrać reprint starego, znanego nam wydania klasyki dziecięcej literatury czy wybrać takie z nowym tłumaczeniem i szatą graficzną? Jeśli nie są Ci obce podobne pytania, tekst, który właśnie czytasz, może okazać się pomocny.