Okładka książki Pippi Pończoszanka

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
7.02 (2276 ocen i 64 opinie)

Opis książki

Książeczka o Pippi najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Monika | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kto z nas nie zna Pippi Pończoszanki? Kto z nas nie widział doskonałego filmu z Pippi w roli głównej? Myślę, że nie znam takiej osoby.
Zachwycałam się tym zwariowanym rudzielcem kilkadziesiąt lat temu. Zachwycam i dziś.
Polecam tę książkę dzieciom małym i dużym :)

Miśka | 2014-02-06

Zabawna historia o rudowłosej dziewczynce, którą uwielbiam. Każdy rozdział przynosi za sobą nowe, coraz ciekawsze wydarzenia. Pippi "bawiąca się" z policjantami lub podnosząca konia, czy też idąca do szkoły, potrafiła rozbawić mnie do łez. Przede wszystkim książka jest napisana przystępnym językiem i w bardzo zabawny sposób i to najbardziej zachęca do czytania kolejnych rozdziałów jak i części tej cudownej książki.

Książkowo | 2012-03-05
Przeczytana: 1994 rok

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami...

Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę...

Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód...

Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1995 rok

Przecież to książka Astrid Lindgren, nie może być niefajna. :)

Tiger | 2011-03-08

Pamietam jak w wieku 5-6 lat byłam jej wielką fanką :)
Przebierałam się za nią. Zakładałam dwie różne podkolanówki, wiązałam dwie kitki na głowie i biegałam po mieszkaniu. Super książka dla przedszkolaków

Jedna z najbardziej ulubionych książek mojego dzieciństwa. Pociąga swoją tajemniczością, zwariowaniem i odmiennością. Jako dziecko marzyłam, żeby mieć takie życie jak Pippi. Dziś wspominam to z sentymentem:) I na pewno będę czytać tą książkę własnemu dziecku:)

Kolejna bohaterka z mojego dziecinstwa :)wspaniala ksiazka dla dzieci

Sophie-Ella | 2011-10-20

Tą przekomiczną książke polecam wszytskim osobą, które mają gorszy nastrój.Można nie źle sie przy niej rozerwać!

Aleksandra | 2012-02-23

Jedna z najważniejszych książek mojego dzieciństwa :)

Jucia58542 | 2014-03-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2013

Pipi Pończoszanka, to ma ulubiona książka. Przygody Pip i dwójki rodzeństwa są bardzo zabawne i bardzo imponujące co kolwiek to znaczy C:.Podoba mi się to, że Pipi nawet jeżeli ma tak dużo pieniędzy to i tak dziel się nimi ze swoimi przyjaciółmi i nieznajomymi kupując im zabawki i słodycze. Pomaga słabszym bo Pipi jest też bardzo silna. Lubię ją.

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku