Pippi Pończoszanka

Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1) literatura dziecięca
Pippi Långstrump
Irena Szuch-Wyszomirska
Nasza Księgarnia
Pippi Långstrump
Pippi Pończoszanka (tom 1)
literatura dziecięca
Irena Szuch-Wyszomirska

To zdecydowanie jedna z tych książek, które trzeba przeczytać jako dziecko, a nie jako dorosła osoba... Dziecko pewnie z większą beztroską będzie odczytywało przygody niesfornej rudowłosej dziewczynki. Będzie zaśmiewało się do łez obserwując, jak Pippi uciera nosa policjantom, jak przekomarza się z nauczycielką, czy też w jak specyficzny sposób szoruje kuchenną podłogę....

pippi

To fantastyczna książka, pełna humoru.

Fizia ma fajne życie no nie licząc że jej mama zmarła.
Chciała bym tęż całe życie pływać po morzach.
Ach było by fajnie. . .

Bardzo śmieszna

Sentyment z dzieciństwa zwyciężył i postanowiłam sobie przypomnieć przygody Pippi Pończoszanki. Jako dziecko bardzo ją lubiłam, choć moją ulubioną bohaterką była i nadal jest rozsądna Annika. Za to Pippi nie można odmówić zaradności, kreatywności i odwagi. Wspaniała książka dla małych i dużych. :-)

* Biorę udział w Olimpiadzie Czytelniczej organizowanej przez...

Bardzo ciekawa i zabawna książka opowiadająca przygody Pippi po zamieszkaniu w Willi Śmiesznotki. Chociaż Pippi nie jest wykształcona, to na swój sposób inteligentnie rozumuje. Wychodzą czasami przy tym niezłe cyrki, z których można się trochę pośmiać. Raczej dla dzieci od 5 - 6 roku.

TA książka jest śmieszna i fajna. Opowiada o przygodach 9 letniej dziewczynki która jest bardzo silna i sprytna .Kiedy wprowadza się do domu który nazywa się ,,Willa Śmiesznotka." Poznaje dwoje dzieci Tommy'ego i Annikę ,ma z nimi różne przygody.Oceniam ją dobrze. :)

Chyba tylko mnie Pippi irytowała. Zakończenie również rozczarowało 6-letnią córkę. Myślała, że w końcu tata dotrze do Pippi.

Klasyk, który powinno przeczytać KAŻDE dziecko. To właśnie takie książki wspominamy jako jedne z najlepszych lektur z dzieciństwa...
Pouczająca, mądrze napisana z humorem.
Astrid ze swymi tytułami wykonała doskonałą robotę. Jak to mówi młodzież - SZTOS.

Dyskusje

5 489