rozwiń zwiń

Codzienna walka

Okładka książki Codzienna walka
Manu Larcenet Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe komiksy
230 str. 3 godz. 50 min.
Kategoria:
komiksy
Tytuł oryginału:
LE COMBAT ORDINAIRE - INTEGRALE
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Komiksowe
Data wydania:
2016-11-20
Data 1. wyd. pol.:
2016-11-20
Liczba stron:
230
Czas czytania
3 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380694378
Tłumacz:
Wojciech Birek
Tagi:
fotograf psychoanalityk paryż kot miłość weterynarz
Średnia ocen

                8,3 8,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

To nieznośnie wspaniałe życie



719 1 155

Oceny

Średnia ocen
8,3 / 10
144 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
523
121

Na półkach: ,

Fenomenalny komiks pt. „Codzienna walka” to apoteoza zwyczajnego życia przebiegającego bez nadzwyczajnych wzlotów lub upadków. Życia, w którym nie ma wielkich spraw, heroicznych walk czy dramatycznych zwrotów. Marco, główny bohater opowieści, jest przeciętnym człowiekiem, który ma swoje zalety i talenty, jak i również wstydliwe, czasami wręcz żenujące słabości. Nie jest maszyną zaprogramowaną na sukces, jego życie nie zmierza ku precyzyjnie wyznaczonym celom – bardziej wydaje się toczyć bezwładnie z dnia na dzień, niczym kula bilardowa pchana przez zewnętrzne okoliczności i wewnętrzne demony. Obserwujemy go jak mniej lub bardziej udanie mierzy się z różnymi wyzwaniami – zaangażowaniem w głęboką relację, związanym z tym wzięciem odpowiedzialności za siebie i drugą osobę, ojcostwem, przewartościowaniem ideałów etc.

Komiks Larceneta to również opowieść o samotności. Nie tej wielkiej, heroicznej, właściwej jednostkom wybitnym żyjącym w niezwykłych czasach, ale tej banalnej, codziennej, tak oczywistej, że aż nie zauważanej. Marco próbuje zrozumieć swojego ojca, stopniowo zdając sobie sprawę, że jest on człowiekiem tak samo zagubionym jak on sam. Czyta jego pamiętniki, nie potrafi jednak pojąć ich sensu, gdyż patrzy na nie z perspektywy dziecka, podczas gdy tak naprawdę są obrazem rozbitej i złamanej przez wojnę psychiki, która zrezygnowała z poszukiwania w życiu wyższych wartości i dla ratowania się przed stoczeniem w szaleństwo skupiła się na pozornie banalnych, prozaicznych przejawach otaczającej rzeczywistości. Bohater uczęszcza na sesje psychoterapii, lecz nawet tam kontakt jest powierzchowny. Mimo iż zwierza się z najgłębszych, najbardziej intymnych odczuć i myśli, spotyka się z obojętnością terapeutów, którzy co najwyżej stosują sprytne sztuczki mające na stworzenie iluzji relacji i zaangażowania.

Fabuła opowieści nie zawiera jakichś szczególnych momentów przełomowych. Zarówno zdarzenia tragiczne, jak i momenty tryumfalne, giną w codziennej prozie życia. Bohater nie dochodzi do nadzwyczajnych wglądów, nie odkrywa głębokich praw życia – stopniowo odkrywa jego złożoność, mierzy się z wyzwaniami, kiedy przychodzi ich czas. Czasami idzie mu to lepiej, czasami gorzej – tak jak nam wszystkim.

Maestria autora kryje się w jego umiejętności wykreowania historii cechującej się niesamowitą intensywnością. Autor unika pułapki popadnięcia w banalne moralizatorstwo, nie próbuje podawać recept. Pokazuje jedynie złożoność codziennej ludzkiej egzystencji, która, niczym fraktal, w swoich codziennych rytmach i rutynach odzwierciedla dramat życia całej ludzkości. Od strony graficznej mamy do czynienia z minimalistycznymi środkami. Autor nie eksperymentuje z kadrowaniem, nie miesza technik malarskich. Postacie rysowane są w lekko karykaturalny, kreskówkowy sposób, dzięki czemu cała opowieść nabiera swoistego słodko – gorzkiego ciepła i uroku. Polecam zdecydowanie wszystkim fanom niebanalnych opowieści, nawet tym, którzy stronią od komiksów.

Fenomenalny komiks pt. „Codzienna walka” to apoteoza zwyczajnego życia przebiegającego bez nadzwyczajnych wzlotów lub upadków. Życia, w którym nie ma wielkich spraw, heroicznych walk czy dramatycznych zwrotów. Marco, główny bohater opowieści, jest przeciętnym człowiekiem, który ma swoje zalety i talenty, jak i również wstydliwe, czasami wręcz żenujące słabości. Nie jest...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    237
  • Przeczytane
    176
  • Posiadam
    44
  • Komiksy
    29
  • Komiks
    25
  • Ulubione
    5
  • 2018
    4
  • 2019
    4
  • 2017
    3
  • Teraz czytam
    3

Cytaty

Więcej
Manu Larcenet Codzienna walka Zobacz więcej
Manu Larcenet Codzienna walka Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także