9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Atlas geograficzny dla klasy 4

Atlas geograficzny z początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku przeznaczony dla uczniów klas czwartych.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-08-07

Z sentymentem piszę opinię o tym szkolnym atlasie geograficznym. Był to pierwszy szkolny atlas w moim życiu i to on między innymi miał duży wpływ na późniejsze moje zainteresowanie geografią, którą do dzisiaj lubię. Znałem jego mapy prawie na pamięć i uważam, że dla młodych i początkujących odkrywców geograficznych jest to nadal świetna propozycja.
Atlas rozpoczyna się od map poziomicowych obrazujących przykłady rzeźby terenu, następnie ukazuje proces powstawania mapy od zdjęcia lotniczego. Po tych informacjach znajdziemy wprowadzenie do mapy hipsometrycznej i mapę hipsometryczną Polski. Kolejne mapy ukazują ciekawe do omawiania rejony naszego kraju: Tatry Wysokie, Tatry i Podhale, Bieszczady, Masyw Ślęży, Okręg Bełchatowski, Góry Świętokrzyskie i Wyżynę Sandomierską, Sudety Zachodnie i pogórze, Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, Wyżynę Śląską, Nizinę Środkowomazowiecką, Pojezierze Kaszubskie, Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, Woliński i Słowiński Park Narodowy, Pobrzeże Gdańskie....

Na półkach