Paprochy

Wydawnictwo: Znak

Paprochy to powieść pokoleniowa, obraz najtrudniejszego i jednocześnie najciekawszego okresu przemian w dwudziestowiecznej Polsce widzianych oczami dojrzewającej na ich tle bohaterki. Dziewczyna dorasta, zmienia się, przeżywa pierwsze zauroczenia i związane z nimi rozczarowania, podejmuje walkę o siebie i naturalne dla człowieka prawo do wolności. Pragnie się rozwijać, podróżować, kochać. Niestety na każdym kroku napotyka opór systemu, który wdziera się między ludzi, fałszuje prawdę, upokarza.

Kamilla | 2014-03-28
Tados | 2013-11-05