Wielkie odkrycie Bubal

7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
La grande invenzione di Bubal
9788374207829
youstyna

Skąd wiadomo, ile owiec wyszło z zagrody i czy wszystkie wróciły, jeśli żyje się w czasach, kiedy nikt jeszcze nie potrafi liczyć? Poznajcie Bubal, małą pasterkę, która wynalazła pierwsze liczby, pasąc owce. Tym razem nie trzeba wyciągać podręczników i zeszytów z plecaka. Zamiast tego przeniesiemy się razem w czasie do źródeł matematyki. Te opowieści to fascynująca podróż do miejsc, gdzie...

Tym razem nie trzeba wyciągać podręczników i zeszytów z plecaka. Zamiast tego przeniesiemy się razem w czasie do źródeł matematyki. Te opowieści to fascynująca podróż do miejsc, gdzie wszystko się zaczęło.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Amarisa | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

Recenzję, jak zawsze, znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^

ejotek | 2017-06-15
Przeczytana: maj 2017

"Wielkie odkrycie Bubal" to niezwykła opowieść o niezwykłej dziewczynce. Dlaczego tak bardzo podkreślam niezwykłość? Bowiem mimo, że jestem dorosła a to literatura dla dzieci, zrobiła na mnie duże wrażenie. Dopiero po zakończeniu lektury zrozumiałam każdy szczegół okładki i jestem godna podziwu dla kilkulatki, która zupełnie nieświadomie wynalazła liczby. Pokazała nam również jak dawno temu wyglądały "pierwsze kroki w liczeniu" - jak radzili sobie ludzie podczas codziennych czynności, które wymagały znajomości cyfr będących poza ich zasięgiem.

Anna Cerasoli opowiedziała w bardzo ciekawy, prosty i przystępny dla młodego czytelnika sposób, jak tworzono znaki odzwierciedlające cyfry i liczby. Będziecie na pewno czuli zdziwienie, że tak to się zaczęło :) Dodatkowym atutem książeczki jest czcionka, która pozwala na samodzielne czytanie przez sześcio- i siedmolatki. Zachęca do tego również niewielka objętość tej opowieści, przyciągająca wzrok barwnymi i tematycznymi ilustracjami....

Ataeb | 2018-03-19
Na półkach: Eva, Posiadam, Przeczytane