Pampiludki i tajemnice wiary

Okładka książki Pampiludki i tajemnice wiary Asia Olejarczyk
Okładka książki Pampiludki i tajemnice wiary
Asia Olejarczyk Wydawnictwo: Dreams opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Dreams
2016-01-22
2016-01-22

Podjęte przez autorkę tematy są ważne w aspekcie wiary chrześcijańskiej, choć moim zdaniem sprawdzą się nie tylko w tym kontekście.

Mowa jest bowiem o czynieniu dobra, poznawaniu bliźniego, zachwycie oraz zastanowieniu się nad tym co nas otacza i spotyka – czyli czymś bardzo uniwersalnym, a zarazem pięknym. Jak mawiał Einstein: „Przypadek – to Bóg przechadzający się incognito. “

Audiobook może być pomocny przy rozmowach rodziców z małymi dziećmi na tematy wiary, Boga, sensu życia…

Myślę, że każdy znajdzie w Pampilii coś dla siebie i zaczerpnie z magicznego świata odrobinę uśmiechu.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Jest to książka dla dzieci opowiadająca o trudnych zagadnieniach z zakresu wiary. Niektóre rozdziały naprawdę świetne jak np. o wolnej woli czy tajemnicy wiary, natomiast jest też kilka słabszych.

Pampiludki to przygody dwóch przyjaciół pampiludków Gideona i Amlimemka, żyjących w Pampili. Historie te mają odniesienie do wiary i w bardzo prosty sposób opowiadają o wierze chrześcijańskiej. Dzieci dowiadują się tu kim jest dla nich bliźni, czy też co to jest poczucie winy i jak ważne jest wybaczanie oraz wiele innych rzeczy. W serii ukazały się trzy części przygód Pampiludków i zaraz opowiem o każdej z nich parę słów, ale najpierw chciałabym wspomnieć, że świat stworzony przez autorkę jest fenomenalny. Dzięki czemu książki nie są nudne, a wręcz zaciekawiają. Pampilia to miejsce w którym żyją pampiludki, mają własną rzekę Szszsz, jezioro Chlup czy las Ciii. W każdej książeczce mamy na pierwszych stronach narysowaną mapkę Pampilli, co bardzo urozmaica czytanie. Ponad to książki są bardzo piękne wydane, strony ozdobione są pięknymi ilustracjami i rysunkami. Same okładki są bardzo przyjazne dla oka i sprawiają, że chce się po nie sięgnąć. Kończąc już te zachwyty nad samym wydaniem książek przejdźmy teraz do poszczególnych tytułów:

Pampiludki i tajemnice wiary

Chcecie dowiedzieć się jak powinno się witać z Panem Bogiem, a może jesteście ciekawi jak nasze modlitwy są wysłuchiwane i czy można Z- bawić się z Panem Bogiem? W bardzo prosty, dziecięcy sposób poznajemy trudne zagadnienia wiary chrześcijańskiej takie jak Miłosierdzie, Zbawienie czy też czym jest Gloria dla dzieci są to słowa, których nie zrozumieją i nie jeden dorosły nie umiałby im ich tak fajnie wytłumaczyć jak to robi Asia Olejarczyk.

Pampiludki i Królestwo niebieskie

W tej części zostaje nam w ciekawy sposób objaśniona modlitwa Ojcze nasz. Każdy werset modlitwy dostał osobną historie, zaczynamy od Ojcze nasz, któryś jest w niebie... gdzie najmłodsi dowiadują się kim jest Ojciec i gdzie on właściwie mieszka. Kolejny rozdział, Święć się imię twoje... opowiada o święcie imion w Pampili, gdzie Alimemek może zaspokoić swoją ciekawość dowiadując się jak ma na imię Bóg. W następnej historii Alimemek marzy o latającej wyspie, która jest królestwem... Więcej wam nie zdradzę, przeczytajcie sami bo warto. Mnie jako dorosłą osobę zaciekawiły te historie, a co dopiero moich brzdąców.

Pampiludki na szlaku szczęścia

Tym razem Asia Olejarczyk tłumaczy dzieciom znaczenie Ośmiu Błogosławieństw, mowa będzie o wartości milczenia przy okazji której ukazana jest nie wartość narzekania, o tym co to jest błogosławieństwo i czy każdy go może otrzymać, pokazuje także, że otrzymujemy wszystko czego w danej chwili nam potrzeba...

Książki o Pampili są wartościową serią, pomagającą rodzicom w wychowaniu w wierze chrześcijańskiej swoich dzieci, przy czym jest ona napisana proso i ciekawie. Uczy dzieci dobrego życia, moralności i kierowania się dobrem w życiu, pomagają stać się odważnym i wartościowym. Jeżeli jesteś osobą wierzącą i masz dzieci, to polecam z całego serca tą serie nie tylko dzieciaki skorzystają z tych opowiadań, ale nawet nam dorosłym wiele one przypominają.
Dodam jeszcze, że Pampiludki mają mieć swoją odsłonę w pakietach prezentowych, także jeżeli szukasz prezentu dla dziecka jest to jedna z wielu opcji z której możesz skorzystać :)
Można je także dostać w wersji audio. Na stronie wydawnictwa dreams jest możliwość przeczytania fragmentów książek

Feminadomi.blogspot.com
"Pampiludki i tajemnice wiary" to kolejna, pobudzająca wyobraźnię, opowieść o Pampilii, z jej głównymi bohaterami, chłopcami Gideonem i Alimemkiem. Tym razem autorka wprowadza do świata małego czytelnika słowa takie jak: bliźni, miłosierdzie, zbawienie czy wolna wola. Po raz kolejny z niesamowita wrażliwością Asia Olejarczyk przedstawia historie, które zainteresują małego czytelnika, przenosząc go do krainy tajemniczej i pięknej, wprost z głębi naszej wyobraźni. Krótkie historie nie moralizują na siłę, są jak baśnie, ale okraszone wiarą.

Autorka, tworząc mityczną krainę Pampilii stworzyła także, pobudzające wyobraźnię, specyficzne nazwy miejsc w niej się znajdujących. Mamy więc Rzeczkę Szsz, Dolinę Hen- Hen, Fontannę Plusk-Plusk, czy Jezioro Chlup. Także język, którym posługują się bohaterowie posiada słowa stworzone na użytek powieści. Mamy np. słowa: bymbronisz, fyrlum-pyrlum, czy spoko-pimpoko. Świetnie urozmaicają one opowiadania, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla dzieci, które uwielbiają przecież, tworzyć swoją własną tajną mowę ;)

W tej części serii o Pampiludkach dzieci dowiedzą się m.in., że Bóg nie zawsze daje nam to co pragniemy, a to co jest nam potrzebne, poznamy także pięknego anioła Anielkę i jak w każdej innej części także ta została pięknie zilustrowana przez Agnieszkę Filipowską.

Feminadomi.blogspot.com

Są to fantasy, ale opowiada o naszej religii.W tej książce znajdują się wyjaśnienia na niektóre słowa.Jest tam też napisane o dobrych uczynkach i o tym co możemy zrobić dla swoich bliźnich.

POLECAM, SZARLOTKA :]

POLECAM, SZARLOTKA :]

Pampiludki, tytułowi bohaterowie ukazują nam co znaczy wiara w Boga,jak kochać bliźniego i po co go kochać, wyjaśniają tajemnice biblijnych znaków i przykazań Bożych.Dzieci próbują zrozumieć istnienie Boga, zwykle dociekają , pytają o kwestie dotyczące wiary i symboli religijnych, które nam dorosłym trudno zrozumieć, wyjaśnić co dopiero dziecku. Książka pani Asi Olejarczyk bardzo dobrze tłumaczy te zawiłości religijne a ilustracje pomagają wyobrazić sobie to.

Asia Olejarczyk w swoich książkach dla dzieci tworzy światy pobudzające wyobraźnię małych czytelników. Jej pierwsza książka, "Mikrulki" zabierała małych czytelników w świat wyobraźni, przygód malutkich stworków. "Pampiludki i tajemnice wiary" to lektura bardzo pokrewna, ale poruszająca odmienne tematy, ponieważ tematami przygód bohaterów są nie tylko proste ludzkie uczucia, ale też bardzo skomplikowany świat wiary katolickiej.
Bohaterami książki są Gideon i Alimemek, mieszkający w odległej krainie Nie-Wiadomo-Gdzie (takie nazwy pobudzają dziecięcą wyobraźnię). Przygody bohaterów toczą się wokół ich przyjaźni, wzajemnego wsparcia i odkrywania pojęć związanych z wiarą. Niezwykłe opowieści uzupełniają przyciągające uwagę ilustracje autorstwa Agnieszki Filipowskiej. Piękna oprawa, strony w ciepłych, bajecznych kolorach sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po książkę. Opowieść o świecie, który muszą sobie wyobrazić sprawia, że rozwijają koncentrację, ponieważ każdy szczegół z opisu jest bardzo ważny.
Całość napisana bardzo prostym językiem, fabuła bajeczna z wyraźnym morałem. Autorka wprowadza dzieci w świat takich pojęć jak bliźni, modlitwa, miłosierdzie, gloria, hosanna, zbawienie, Trójca Święta, wolna wola, wiara. opowieści powstały dla dzieci wychowujących się w rodzinach katolickich.

Każde z nas było kiedyś dzieckiem, które zawsze poszukiwało odpowiedzi na wszystkie zadane pytania nie bacząc na konsternację rodziców. Poruszaliśmy niebo i ziemię tak by dostać to czego oczekiwaliśmy. Ale jak wytłumaczyć dziecku poszczególne zdarzenia tak by je zrozumiało? Czym jest wiara, miłosierdzie? Z pomocą dla rodziców jak i dla najmłodszych przychodzi Asia Olejarczyk, która stworzyła Pampiludki.

Książeczka opowiada o przygodach Gideaona i Alimemka, którzy mieszkają w niewielkiej krainie położonej na szarym końcu Nie-Wiadomo-Gdzie. To historia ich wspólnej przyjaźni, rozważań na temat otaczającego życia, pomagają sobie nawzajem i razem się wspierają w chwilach, gdy coś im nie wychodzi. W książeczce nie tylko możemy poznać przygody bohaterów, ale także ich zobaczyć, oraz otaczający ich świat, dzięki pięknym ilustracjom. One najbardziej przykuwają uwagę i pozwalają dzieciom na to by mogły razem z nimi kroczyć przez ich świat.

Opowieść napisana jest bardzo łatwym i zrozumiałym językiem. Najmłodsi będą w stanie zrozumieć morał, znaczenie jaki w sobie skrywa ta niezwykła historia. Nie tylko naucza, ale zapewnia też przyjemną zabawę i zachęca do towarzyszenia bohaterom w ich codziennych przygodach. Gorąco polecam. Rodzice poczytajcie dzieciom na dobranoc.

• Serie
  • Z biblioteki miejskiej
  • Przeczytane 2016
  • Religia, teologia, filozofia...
  • Czytam z córeczką
  • Anielkowe
  • 2016

Dodaj cytat z książki Pampiludki i tajemnice wiary