Buntownicy

Tłumaczenie: Irena Dawid-Olczyk
Cykl: Kronika Rodziny Kentów (tom 2)
Wydawnictwo: Univ-Comp
The Rebels
USA, niepodległość, wojna

Ziemię amerykańską ogarnia fala buntu. Patrioci walczą o wolność i niezależność. świetnie wyszkolonym angielskim Czerwonym kurtkom mogą przeciwstawić jedynie nieograniczone poświęcenie i nadzieję na wolność. Bohaterowie opowieści: Filip Kent i Judson Fletcher, ofiarowują swe najlepsze lata sprawie, którą król Jerzy nazywa amerykańską rebelią. Obydwaj musieli zapłacić najwyższą cenę.

Lodołamacz | 2017-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

W drugim tomie "Kroniki Rodziny Kentów" wojna o niepodległość już trwa. Zaczęła się od drobnego incydentu niedaleko Bostonu. Król Jerzy postanawia zdławić opór buntowników do zbuntowanej kolonii wysyła największą flotę wojenna pełną angielskich i heskich żołnierzy. Przeciwko nim występują uciekinierzy i poszukiwacze lepszego życia, jak Filip Kent, który przeciwko najlepszej armii świata tamtych czasów ma tylko odwagę i wolę walki. Czy to wystarczy? Czy cena wygranej nie będzie zbyt wysoka? Czy dla sprawy można poświęcić, to co ma się najcenniejszego?

W tym tomie poznajemy też Judsona Fletchera, który mimo swoich wad ma w sobie pewien urok. Jak to u Jakesa wszystkie wątki zgrabnie łączą się ze sobą w spójną całość. Razem z bohaterami powieści uczestniczymy w przełomowych dla narodu amerykańskiego wydarzeniach i mamy możliwość poznać historyczne postacie co jest bardzo interesujące nie tylko dla osób zainteresowanych historią.

Autor nie oszczędza swoich bohaterów, więc to nie jest...

Jak to się stało, że ta powieść nie ma jeszcze swojej opinii i ma tak mało czytelników?! Jestem zaskoczona!

Jest to druga część sagi rodziny Kentów, i należy ją przeczytać po powieści "Bękart". Powieści te są ze sobą powiązane i z całego cyklu uważam je za najlepsze.

"Bękart" skupia się zwłaszcza na losach Filipa, a w powieści tej widzimy zaledwie przyczyny i same początki wojny o niepodległość w Ameryce. Natomiast w powieści "Buntownicy" wojna już trwa, i dodatkowo pojawia się bohater, którego bardzo polubiłam czyli Judson Fletcher.

Wojna została opisana bez skrupułów i z całym okrucieństwem. Zakończenie jest przerażające i nieoczekiwane. Bohaterowie Johna Jakesa nigdy nie mają łatwego życia:)!

Chelsea22 | 2017-12-18
Vinga | 2016-11-26