Buntownicy

Tłumaczenie: Irena Dawid-Olczyk
Cykl: Kronika Rodziny Kentów (tom 2)
Wydawnictwo: Univ-Comp
7 (33 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Rebels
USA, niepodległość, wojna

Ziemię amerykańską ogarnia fala buntu. Patrioci walczą o wolność i niezależność. świetnie wyszkolonym angielskim Czerwonym kurtkom mogą przeciwstawić jedynie nieograniczone poświęcenie i nadzieję na wolność. Bohaterowie opowieści: Filip Kent i Judson Fletcher, ofiarowują swe najlepsze lata sprawie, którą król Jerzy nazywa amerykańską rebelią. Obydwaj musieli zapłacić najwyższą cenę.

Jak to się stało, że ta powieść nie ma jeszcze swojej opinii i ma tak mało czytelników?! Jestem zaskoczona!

Jest to druga część sagi rodziny Kentów, i należy ją przeczytać po powieści "Bękart". Powieści te są ze sobą powiązane i z całego cyklu uważam je za najlepsze.

"Bękart" skupia się zwłaszcza na losach Filipa, a w powieści tej widzimy zaledwie przyczyny i same początki wojny o niepodległość w Ameryce. Natomiast w powieści "Buntownicy" wojna już trwa, i dodatkowo pojawia się bohater, którego bardzo polubiłam czyli Judson Fletcher.

Wojna została opisana bez skrupułów i z całym okrucieństwem. Zakończenie jest przerażające i nieoczekiwane. Bohaterowie Johna Jakesa nigdy nie mają łatwego życia:)!

książek: 1920
Vinga | 2016-11-26