Outcast

Wydawnictwo: Random House
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

The Outcast is about a boy called Lewis his childhood and adolescence &–, as he grows up in the stultifying world of the home counties in the late forties and fifties. It is an everyday tale of drunkenness, violence and a fair amount of sex, set amongst the well-brought-up professional classes. It is also a love story.

książek: 1991
Renax | 2015-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2015

Książkę kupiłam sobie jeszcze w zeszłym roku, z okładki spodziewając się romansu retro w stylu 'Notatnika'. No i sprawdziło się tylko to, że książka opisuje świat z punktu widzenia chłopca, a potem mężczyzny.
Jak sprawdziłam, książka nie ma tłumaczenia na język polski. Wydano ją w 2008 roku. Autorka jest angielską scenarzystką i pisarką. Pochodzenia Jamajką.
Jest to powieść obyczajowa, z popularnym w literaturze angielskiej, a mało obecnym u nas, problemem trudnego dzieciństwa. Akcja rozgrywa się w latach 50-tych w Wielkiej Brytanii. Mamy tutaj chłopca, Lewisa, którego traumami z dzieciństwa jest zaniedbywanie psychiczne, pozbawiające go pewności siebie i stabilizacji emocjonalnej podczas dorastania. Autorka zestawiła dom Lewisa z domem sąsiadów, w którym wychowuje się Kit, dziewczynka. Ona doświadcza przemocy fizycznej. W obu domach zawinili ojcowie. Na tym tle rozgrywa się akcja. Dzieci dorastają i zmagają się z problemami dorastania. Żeby dorosnąć, muszę uporać się z tym, co...

RedHeadRudolph | 2015-07-06
Małgosia | 2015-01-01