Boska komedia

Wydawnictwo: AA s.c.
La Divina Commedia
klasyka
Marcin

Genialny poemat Dantego Alighieri - przedstawia wizję jego mistycznej wędrówki przez Piekło, Czyściec i Raj. Dzieło, inspirowane pragnieniem skłonienia Czytelników do porzucenia występnego życia, roztacza proroczą wizję wiecznych kar, jakie czekają grzeszników w Piekle oraz wizję Raju jako miejsca wiecznego szczęścia dla sprawiedliwych. Arcydzieło literatury światowej w nowym przekładzie Agnieszki Kuciak.

źródło opisu: Wydawnictwo AA, 2006

źródło okładki: empik.com

edmund | 2017-03-13

Bez wątpienia jedno z największych dzieł w historii literatury, jednak dość trudne w odbiorze. Miałem szansę czytać "Boską komedię" w grupie prowadzonej przez osobę świetnie obeznaną z tekstem i jego kontekstami – to bardzo ułatwiło mi pełniejsze zrozumienie (nie odważę się powiedzieć "pełne", ponieważ to dzieło nadaje się do długiego studiowania). Bez komentarza i omówienia trudno docenić jego głębię, choć na pewno nawet samodzielna lektura pozwoli poznać obraz piekła, czyśćca i nieba.

bellaizka | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Niestety sięgnęłam po audiobook. Aktor Tomasz Czarnecki po prostu się nie sprawdził. Więcej lepiej zmilczeć.

Zjawiskowa_Maruda | 2017-08-18
Agusz | 2017-06-17