Getting Things Programmed. Droga do efektywności

Wydawnictwo: Onepress
youstyna

Na pracę programisty składa się bardzo wiele zadań. Nawet jeżeli 90% czasu spędzamy na „klepaniu w klawiaturę”, to w trakcie tych działań wykonujemy całą gamę najróżniejszych czynności. Sprawne sterowanie swoją uwagą, planowanie zadań czy umiejętność ich oszacowania to wiedza, której brakuje większości programistów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z istnienia problemów spowalniających...

Sprawne sterowanie swoją uwagą, planowanie zadań czy umiejętność ich oszacowania to wiedza, której brakuje większości programistów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z istnienia problemów spowalniających naszą pracę.

W niniejszej książce Autor przedstawia bogaty wachlarz wyzwań stojących przed świadomym programistą. Nie poprzestaje na tym: wysuwa propozycje samodoskonalenia. Opisuje sprawdzone recepty pomagające zrozumieć codzienne problemy, rozbija je na czynniki pierwsze i przygotowuje do walki o lepszą organizację czasu.

Mariusz Bartosik | 2017-03-20
Przeczytana: 24 listopada 2016

Książka o metodach prowadzących do zwiększenia efektywności pracy programisty. Wśród omówionych technik znajdują się m.in. GTD, Agile, Kanban. Jest też domieszka psychologii z zakresu teorii Flow i Mindfulness. Wszystko na podstawie osobistych doświadczeń autora.

Więcej o książce i o tym, czego można się z niej nauczyć:

RobertM | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Książka byłaby "bardzo dobra" gdybym nie miał za sobą lektury książek Uncle Boba, w których jest zawarta duża ilość pojawiającej się tutaj wiedzy. Uważam, że rozdział o dekompozycji zadań jest bardzo dobry i polecam przeczytanie go wszystkim zainteresowanym tematem.

Freez | 2018-06-30
danielg999 | 2018-05-08