Najnowsze artykuły
Artykuły
George R.R. Martin, John Grisham, George Saunders i inni autorzy pozywają sztuczną inteligencjęAnna Sierant4Artykuły
Książki na jesień: tytuły, po które warto sięgnąćAnna Sierant31Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać361Artykuły
Nagroda Bookera 2023. Poznaliśmy krótką listę nominowanychAnna Sierant4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Mark Lutz

4
7,8/10
Pisze książki: informatyka, matematyka
Mark Lutz — to znany na całym świecie instruktor Pythona, autor najwcześniejszych oraz najlepiej sprzedających się tekstów poświęconych temu językowi i jedna z najważniejszych postaci w środowisku Pythona. Poza poprzednimi wydaniami tej książki — w tym przetłumaczonej na język polski wersji „Python. Wprowadzenie” (Helion, 2002),napisał także „Programming Python” oraz „Python Pocket Reference”. Osobiście używa języka Python i promuje go od 1992 roku. Książki na temat tego języka zaczął publikować w 1995 roku, zaś szkolenia z Pythona prowadzi od 1997 roku. Do początku roku 2008 przeprowadził ponad dwieście sesji treningowych poświęconych temu językowi.
7,8/10średnia ocena książek autora
70 przeczytało książki autora
118 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2010
Programming Python. Powerful Object-Oriented Programming. 4th Edition
Mark Lutz
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2010
Najnowsze opinie o książkach autora
Python : wprowadzenie Mark Lutz 
8,1

Świetna książka, dobre tłumaczenie jest jedno ale. Tłumacz
raz pisze "mielonka" raz "spam", raz "mniam, raz "yum". Tak samo w kodzie jest "mniam" a w analizie kodu już "yum". Rozumiem, że korektorzy to nie programiści i tego mogą nie zrozumieć oraz wolą zostawić. Więc proponuję, albo wszystko przetłumaczyć, albo nic i zostawić.
Ogólnie książka jest bardzo szczegółowa i wszystko jest opisane w najdrobniejszy sposób, aż do bólu. Pod koniec aż mnie głowa bolała od tych dekoratorów i metaklas. Szkoda tylko, że w Polsce nie ma nowszych wydań, tylko IV z 2010 roku. Dla Pythona to już dosyć dużo czasu i mnóstwo rzeczy się zmieniło. Ogólnie polecam. Może tylko drażnić osoby, które analizują kod, chociaż nie oszukujmy się tłumacz zrobił dobrą robotę.
Python : wprowadzenie Mark Lutz 
8,1

Bardzo droga książka, ale warta każdej wydanej na nią złotówki. Dla początkujących i profesjonalistów. Opisuje język programowania Python od A do Z. Wracam do niej regularnie. Polecam wersję elektroniczną, ponieważ taka zdecydowanie bardziej się nadaje do szybkiego wyszukiwania interesującego nas zagadnienia. Co prawda nie jest wolna od błędów, ale jak na tłumaczenie wykonane przez Heliona to jest ich mało ;)
Doskonałym jej uzupełnieniem jest książka David'a Beazley "Python. Receptury."
Jeśli miałbym wyrzucić wszystkie Pythonowe książki i zostawić tylko jedną, byłaby to właśnie ta.
####
Aktualizacja:
Pozycja ta była kiedyś obowiązkowa, ale czas jest dla niej bezlitosny. W Pythonie się tyle od czasu jej wydania zmieniło, że muszę odradzić jej kupowania. Nawet najnowszego (piątego) wydania, które w oryginale pojawiło się na rynku w 2013 roku. Helion przetłumaczył ją dopiero w 2020 roku, co uważam za posunięcie bezsensowne (to jak przysłowiowa musztarda po obiedzie). Python od tego czasu poszedł BARDZO do przodu.