Przed agonią

Wydawnictwo: Arcana
8 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
838924313X

Książka ta jest powieścią opartą na osobistych przeżyciach autora. Janusz Krasiński urodził się w Warszawie w 1928 roku. Członek Szarych Szeregów (AK). W czasie Powstania wywieziony do Oświęcimia, następnie do Dachau. Po powrocie do kraju został oskarżony o działalność szpiegowską na rzecz Amerykanów i skazany na piętnaście lat więzienia, z czego odsiedział dziewięć w więzieniach na warszawskim Mokotowie, Rawiczu, Wronkach. Zwolniony na mocy amnestii w 1956 roku, uniewinniony w 1998 roku przez Sąd Najwyższy (Izba Wojskowa). Wybitny prozaik i dramaturg. Dwie spośród jego sztuk Śniadanie u Desdemony i Czapa grane były z powodzeniem od Paryża po Moskwę. Autor powieści Haracz szarego dnia , Wózek , Syn Wallenroda oraz zbiorów opowiadań, reportaży, a także słuchowisk (emisje m.in. w BBC, w holenderskim radiu Hilversum, w Japonii). Laureat licznych nagród m.in. St. Piętaka za Wózek (1967), Fundacji Władysława i Nelli Turzańskich za Na stracenie (Toronto, 1993).

Grażyna | 2013-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2013

Czekałam z opinią tej ksiązki, aż przeczytam wszystkie części: "Na stracenie", "Twarzą do ściany", "Niemoc", "Przed agonią". To poprostu arcydzieło do przeczytania dla wszystkich. Historia podana w ciekawy, mądry sposób. Każdy dorosły czytelnik znajdzie tu kawałek swojego życia. Bardzo ciekawa, "zaraziłam" nią całą rodzinę i znajomym nie przepuszczę ;)

joline | 2015-06-06
magdac | 2014-01-04