Książka Roku 2018

Gimnastyka dla języka

Wydawnictwo: Media Rodzina

Kolejny tom wierszy dla dzieci uznanej i nagradzanej autorki. Z właściwą sobie łatwością rymowania, lekkością i dowcipem bawi się ona słowami i do zabawy wciąga czytelnika. Książka została zilustrowana kolażami samej autorki (wyklejanymi we wtorki, a niektóre kartki także we czwartki) i wzbogacona o płytę CD, na której Piotr Fronczewski i Kevin Aiston w mistrzowski sposób interpretują...

Książka została zilustrowana kolażami samej autorki (wyklejanymi we wtorki, a niektóre kartki także we czwartki) i wzbogacona o płytę CD, na której Piotr Fronczewski i Kevin Aiston w mistrzowski sposób interpretują wiersze z tomiku.

źródło opisu: Media Rodzina, 2004

źródło okładki: zdjecie autorskie

książek: 2001
Efemeryda | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Mąż gżegżółki w chaszczach trzeszczy,
w gąszczu drzemie krzyk,
chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie,
a w Trzemesznie straszy jeszcze wytrzeszcz oczu strzyg.
Nie tego łamańca językowego nie ma w książeczce. Są inne, niektóre jeszcze trudniejsze, wszystkie bardzo zabawne. Może i niektóre nie mają większego sensu, ale służą do ćwiczenia dykcji w każdym wieku, a takie purnonsensowne są szczególnie zabawne dla kilkulatków. 3.5 latek wzbudził małą sensację w przedszkolu recytując wierszyk o duchu targającym pod pachą na dach poduchę Tadka. 6 latek uwielbia wierszyk o żółciutkim jamniczku z różowym guziczkiem i jego szalonej siostrzyczce z trzewiczkiem, który robi brzdęk.
Audiobook doskonale przygotowany, świetni lektorzy, super zabawa w każdym wieku. Nawet dorosły musi niektóre wierszyki długo ćwiczyć by je a) powtórzyć i b)prawidłowo wyartykułować.

Ania | 2017-03-30

Mimo ,że przeczytałam ją już więcej niż raz z przyjemnością będę do niej wracać i to na pewno nie raz. Zmuszą mnie do tego przyjemność, wykonanie - posiadam tę książkę w postaci audiobooka czytanego przez trójkę znakomitych aktorów wśród których jest mój ulubiony artysta, oraz wykonywany w przyszłości zawód- zamierzam zostać logopedą.

KSP | 2013-05-15
Przeczytana: 2004 rok

Genialne wierszyki - językołamacze. Dużo radości i dla dużych i dla małych :)

katecz | 2015-05-22

Niektóre wierszyki brzmią niestety tak bez sensu, że aż się ich czytac nie da. A co dopiero nauczyć na pamięć.

Paula | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018