Sowa Wesley

2010-01-01
978-83-61159-14-8
Anna Kaliszewska
zwierzęta

Co za urocza książka! To opowieść o codziennym życiu z sową płomykówką o bogatej osobowości, o niebywale rozwiniętych zmysłach, o blaskach i cieniach wynikających z dzielenia mieszkania z dzikim ptakiem.

Stacey O'Brien, asystentce laboratorium w Catlech, zaproponowano zaadoptowanie kilkudniowego sowiego pisklęcia. Młoda kobieta zdecydowała się podjąć wyzwanie i dopasowała swoje życie do potrzeb sówki. Dopóki Wesley był mały oznaczało to zabieranie go wszędzie ze sobą, gdy podrósł - izolowanie od niego obcych, których obecność mogłaby Wesleya zdeprymować.

Życie ze zwierzętami niesie ze sobą wiele radości, wiele wzruszeń, ale i wiele utrapień czy zmartwień. To, że Weseley - inaczej niż dotychczas obserwowane sowy - uwielbia wodę jest miłe do chwili, w której dorosła sowa upiera się, by w wannie towarzyszyć Stacey. Przygotowując myszy dla Wesleya autorka książki boryka się z problemami; musi pilnować, aby myszy nie rozbiegły się po samochodzie, czy po domu.

Stacey O'Brien pisząc o swoim przyjacielu nie przestała być biologiem i dostarcza czytelnikom swojej książki dużej dawki wiadomości naukowej i dzięki temu czytanie o Wesley'u wydaje się cenniejsze. Polecam miłośnikom zwierząt i nie tylko!!

Pragnę polecić książkę z dwóch powodów. Po pierwsze w niezwykle ciekawy sposób opisuje badania i odkrycia naukowców-biologów, dostarczając wiedzy o zwierzętach, a w szczególności o płomykówkach w sposób, jakiego nie znajdziemy w podręcznikach do biologii. Po drugie pokazuje, że poza światem materialnym i naturalnym kryje się coś więcej.

Nie tylko pokazuje piękno relacji człowieka z oswojonym zwierzęciem, nie tylko ogrom poświęcenia, ale i cudowne życie biologów, którzy pracują, żyjąc swoją pasją. Coś pięknego, z jakim uczuciem napisana jest ta książka.

1984

Piękna historia miłości, oddania, wzajemnego zacieśniania więzi między autorką i jej sową. Jeśli komuś zależy, nauczy się jezyka nawet tak odmiennej istoty, by móc się z nią porozumiewać - i jest to wysiłek obustronny. I obustronny sukces.

Z czystym sumieniem mogę tę książkę odhaczyć jako jedną z najlepszych, jakie miałem okazję przeczytać. Sam będąc biologiem z radością odnajdywałem w kolejnych zdaniach własne myśli oraz przekonania.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Książka która nadaje nowy sens pracy biologów. Piękne opisy życia z sową która zawładnęła życiem i sercem autorki. Książka dla wszystkich kochających zwierzęta, ogromnie wzruszająca.

Oswoić sowę. Mocna rzecz. A potem życie na jej warunkach, dostosowanie się do jej zwyczajów i upodobań. Trzeba to kochać. Szacunek dla autorki, za aż takie poświęcenie nauce :)

Ciepła, pogodna opowieść z odpowiednią dawką humoru.

Ciepła, pogodna opowieść z odpowiednią dawką humoru.

• Zwierzęta
  • O zwierzętach