Książka nad książkami

83-10-09272-5
dla dzieci
religia
Mallwa

Opowieści o Starym Testamencie dla dzieci.

Matrioszka | 2019-04-03

Zastanawiam się czemu "Książka nad książkami" na LC została oceniona tak nisko? Przez tytuł czy może przez to, że owa książka jest lekturą?
W czasach szkolnych nie miałam przyjemności czytać całego dzieła (zapewne były fragmenty na lekcjach j. polskiego, jednak mam o tym mgliste pojęcie). Prawdopodobnie w tamtym czasie przez długość i mnogość wątków też bym oceniła lekturę tak nisko.
Jednak w czasie teraźniejszym zauważam jak książka jest niedoceniona. Ponieważ w przejrzysty sposób zostały opisane powieści ze Starego Testamentu. Nie oszukujmy się Biblia jest ciężkim dziełem do przeczytania w parę wieczorów przez sam symboliczny charakter.
Autorka wykonała dobrą pracę dla dzieci i młodzieży, które mają podane całe streszczenie Starego Testamentu.
Polecam.

Rege | 2017-08-13

...i kiedyś to była lektura w szkole

Abee | 2014-09-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2009

Poetyczny bryk z Pisma Świętego. Idealna pozycja przedkomunijna. Lub dla tych, co chcą sobie odświeżyć tematy biblijne. Krótko i na temat, ale wg uznania pisarki. Warto mieć. Raz na czas podejść do półki i na chybi trafił przeczytać fragment. Do tego świetna.

kasiaaa97 | 2014-06-23

Nie będę komentować fabuły, gdyż jest to to samo co w Starym Testamencie. Bynajmniej język jest zrozumiały, myślę że czyta się lepiej niż z Biblii. :)

Agacha | 2013-10-23

Bardzo lubiłam tę książkę.

Mariusz Wojtak | 2013-09-12
Przeczytana: 09 września 2013

Nie tylko dla dzieci. Przebrnąć przez Stary Testament, poza Pięcioksęgiem, zadanie nie najłatwiejsze. Pani Kamieńska w ciekawy sposób ujęła najważniejsze wydarzenia, dodając plastyczne opisy i dialogi. Polecam.

Loa | 2013-05-22
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: wrzesień 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lektura w pierwszej klasie gimnazjum. Męczyłam się nad nią niesamowicie. Niektórych to dziwi, że czasami pocę się nad książkami napisanymi łatwym i współczesnym językiem, a "Krzyżaków" spożywam na śniadanie.

"Książka nad książkami" jest... po prostu przeciętna. Ni to dobra, ni to zła- po prostu przeciętna. Nie widzę w niej nic, czym zasłużyła sobie na wpisanie jej w kanon szkolnych lektur, tym bardziej, że wartościowe książki, takie jak "Syzyfowe prace", są z niego usuwane. Nie chcę się jednak rozwodzić nad sposobem dobierania lektur gimnazjalnych, więc przejdźmy na temat treści. Tutaj również nie będę się rozwodzić, gdyż "fabuła" nie jest wymyślona przez autorkę, ale pochodzi z Biblii, a pani Anna tylko ubrała ją we współczesny język i trochę ubarwiła. Tyle że to ubarwienie jest marne. Kiedy robi się coś z takimi tekstami lub po prostu pisze się o czasach dawnych, trzeba to zrobić tak, żeby historia ożywała przed czytelnikiem. Przede mną, nie wiedzieć czemu, nie chciała tego...

Aiwlys | 2013-01-28
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 23 września 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam to w III klasie gimnazjum specjalnie na olimpiadę. Autorka streściła Biblię, a przynajmniej Stary Testament. Na kartach tej książki znajdziemy znajome historie jak opowieść o Adamie i Ewie, dzieje Abrahama i wiele innych. Ciekawie napisane, polecam.

Kaga | 2013-01-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lektura szkolna z czasów... gimnazjum. Wspominam jako traumę, która przeczytać należało. Jedna z tych lektur (poza Nad Niemnem, nad którym w liceum się męczyłam straszliwie), które zostawiają po sobie olbrzymi niesmak i zniechęcenie.

marzena | 2013-01-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

biblia dla dużych dzieci i nie tylko.Prostym językiem przełożona biblia,łatwiej zrozumieć i zapamiętać treść.Każdy kto choć próbuje zrozumieć Pś. będzie wiedział co chcę przez to powiedzieć.Polecam.