Książka nad książkami

dla dzieci
religia
Mallwa

Inne wydania

Opowieści o Starym Testamencie dla dzieci.

Agacha | 2013-10-23

Bardzo lubiłam tę książkę.

Abee | 2014-09-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2009

Poetyczny bryk z Pisma Świętego. Idealna pozycja przedkomunijna. Lub dla tych, co chcą sobie odświeżyć tematy biblijne. Krótko i na temat, ale wg uznania pisarki. Warto mieć. Raz na czas podejść do półki i na chybi trafił przeczytać fragment. Do tego świetna.

kasiaaa97 | 2014-06-23

Nie będę komentować fabuły, gdyż jest to to samo co w Starym Testamencie. Bynajmniej język jest zrozumiały, myślę że czyta się lepiej niż z Biblii. :)

Kaga | 2013-01-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lektura szkolna z czasów... gimnazjum. Wspominam jako traumę, która przeczytać należało. Jedna z tych lektur (poza Nad Niemnem, nad którym w liceum się męczyłam straszliwie), które zostawiają po sobie olbrzymi niesmak i zniechęcenie.

Anilewe | 2012-10-02
Przeczytana: 01 października 2012
Loa | 2013-05-22
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: wrzesień 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lektura w pierwszej klasie gimnazjum. Męczyłam się nad nią niesamowicie. Niektórych to dziwi, że czasami pocę się nad książkami napisanymi łatwym i współczesnym językiem, a "Krzyżaków" spożywam na śniadanie.

"Książka nad książkami" jest... po prostu przeciętna. Ni to dobra, ni to zła- po prostu przeciętna. Nie widzę w niej nic, czym zasłużyła sobie na wpisanie jej w kanon szkolnych lektur, tym bardziej, że wartościowe książki, takie jak "Syzyfowe prace", są z niego usuwane. Nie chcę się jednak rozwodzić nad sposobem dobierania lektur gimnazjalnych, więc przejdźmy na temat treści. Tutaj również nie będę się rozwodzić, gdyż "fabuła" nie jest wymyślona przez autorkę, ale pochodzi z Biblii, a pani Anna tylko ubrała ją we współczesny język i trochę ubarwiła. Tyle że to ubarwienie jest marne. Kiedy robi się coś z takimi tekstami lub po prostu pisze się o czasach dawnych, trzeba to zrobić tak, żeby historia ożywała przed czytelnikiem. Przede mną, nie wiedzieć czemu, nie chciała tego...

Mariusz Wojtak | 2013-09-12
Przeczytana: 09 września 2013

Nie tylko dla dzieci. Przebrnąć przez Stary Testament, poza Pięcioksęgiem, zadanie nie najłatwiejsze. Pani Kamieńska w ciekawy sposób ujęła najważniejsze wydarzenia, dodając plastyczne opisy i dialogi. Polecam.

Aiwlys | 2013-01-28
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 23 września 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam to w III klasie gimnazjum specjalnie na olimpiadę. Autorka streściła Biblię, a przynajmniej Stary Testament. Na kartach tej książki znajdziemy znajome historie jak opowieść o Adamie i Ewie, dzieje Abrahama i wiele innych. Ciekawie napisane, polecam.

marzena | 2013-01-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

biblia dla dużych dzieci i nie tylko.Prostym językiem przełożona biblia,łatwiej zrozumieć i zapamiętać treść.Każdy kto choć próbuje zrozumieć Pś. będzie wiedział co chcę przez to powiedzieć.Polecam.

anna2904 Kowalik | 2010-10-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

czytałam ta książkę jak miałam 12 lat, jak na ten wiek była to zupełan rewelacja. Teraz kupiłam ją mojej 10-cio letnie córce i zachęcam ją do przeczytania. Dobry, zdrowy prezent dla nastolatek.