Ulysses Moore. Dom Luster. Książka audio

Okładka książki Ulysses Moore. Dom Luster. Książka audio Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Ulysses Moore. Dom Luster. Książka audio
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 3) fantasy, science fiction
2 str. 2 min.
Ulysses Moore (tom 3)
Wydawnictwo Olesiejuk
2 min.

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Do czego służą pieniądze? Wszystko, co warto wiedzieć o ekonomii Pierdomenico Baccalario, Simona Paravani-Mellinghoff, Federico Taddia
Do czego służą... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...

Okładka książki Kieliszek trucizny Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti
Kieliszek truc... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki Dziennik zakochanej nastolatki Pierdomenico Baccalario, Elena Peduzzi
Dziennik zakoc... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki Magiczna zagadka Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti
Magiczna zagadka Pierdomenico Baccal...

Kolejna ciekawa przygoda trójki młodych bohaterów. Znowu pojawia się Obliwia Newton, która chce przeszkodzić w odkryciu tajemnicy kryjącej się w Domu luster.
Dobrze się bawię śledząc poczynania Julii, Jasona i Ricka.

Dobrze się bawię śledząc poczynania Julii, Jasona i Ricka.

jedna z ulubionych ksiazek z mojego dziecinstwa. Dotad zapadla mi w pamiec

jedna z ulubionych ksiazek z mojego dziecinstwa. Dotad zapadla mi w pamiec

Ulysses Moore ,,Dom luster" Pierdomenico Baccalario, tom 3.

Trójka przyjaciół zamierza odzyskać to, co skradła Obliwia Newton. Zastanawiają się co takiego, znajduje się na tym tajemniczym przedmiocie i dlaczego jest tak ważny. 😏 Wyruszają w podróż na rowerach 🚴‍♀️ po okolicy Kilmore Cove, trafią do ciekawego budynku zwanego Domem Luster. Nie zdają sobie sprawy, że to właśnie ten budynek skrywa coś, do czego Oblivia pragnie się dostać. Właściciel domu jest bardzo ciekawą postacią, która ostatecznie może okazać się kluczem do rozwiązania zagadki. 🔑

Jestem usatysfakcjonowana, bo jak do tej pory wszystkie części są na takim samym poziomie. 😀 Podoba mi się w tych książkach przede wszystkim to, że zabierają mnie w ten świat, odcinając od dorosłego życia. 😊 Mogę poczuć się jak główni bohaterowie, ciekawi wszystkiego, co ich otacza, chętni do przeżycia przygody. Mogę ponownie stać się, choć na chwilę dzieckiem, które ma wolną rękę do odkrywania tajemnic.🔍 Nie chcę się ograniczać, jeśli chodzi o książki i dlatego tak świetnie czuje się, przemierzając fascynujące miejsca z Julią, Jasonem i Rickiem.

Mam nadzieję, że nie męczę was za bardzo tą serią, ale pozwala mi ona zapomnieć o codziennych obowiązkach i ponownie poczuć się beztrosko. 😛

Ulysses Moore ,,Dom luster" Pierdomenico Baccalario, tom 3.

CAWPILE rating: 7.29/10*

Ta część była lepsza niż poprzednia. Prawda jest taka, że trzeci tom już za mną, a w tej historii minęły dopiero dwa dni. Jednak tyle się dzieje, że wydaje się, jakby minęło znacznie więcej czasu. W końcu dowiadujemy się czegoś więcej o tajemnicy miasteczka Kilmore Cove i ogólnie Wrót Czasu. Nadal jestem zaintrygowana i będę czytać dalej.

CAWPILE rating: 7.29/10*

To już trzecia część kapitalnego cyklu Ulysses Moore. Jason i Rick wracają do Klimore Cove z Egiptu i razem z Julią starają się rozwiązać następne tajemnice, jakie stare właściciel willi im zostawił.
Książkę przeczytałam w dwa dni, ponieważ trudno było się od niej oderwać. Mamy tu wartką akcję, wiele przygód i ciekawe tajemnice. Klimat jest bardzo interesujący. Zagłębianie się w tajemnice niewielkiego miasteczka jest bardzo wciągające, wyobrażamy sobie odległą krainę, która tak naprawdę może być blisko nas. Książka pobudza wyobraźnię, jest bardzo pozytywna, pomaga choć na chwilę wrócić do naszych dziecięcych marzeń. Wyobraźnia autora jest naprawdę bardzo bogata, zaraża pozytywną energią i chęcią przygód.
O samym domu luster tak naprawdę nie było za dużo, ale nie odbiera to uroku całej książce. Poznajemy kilka nowych postaci, ciekawie wykreowanych. Czytelnik na pewno się nie nudzi!

Muszę przyznać, że seria zaczyna mnie wyciągać na całego. Cała masa intryg, tajemnica i dobrego humoru. Autor umiejętnie wprowadza nowe postacie. Kilka zagadek zostało rozwiązanych ale pojawiły się nowe. I nadal mam wrażenie, że wszystko kręci się wokół Nestora.

Kolejny tom Ulyssesa Moora pokazuje kolejne elementy układanki znanej z poprzednich tomów. Choć trudno nazwać je tomami, bo raczej są kolejnymi rozdziałami tej samej książki. Nie ma sensu czytać pojedynczo, bo kolejny tom zaczyna się i urywa nie stanowiąc odrębnej całości. Ale wciąga wielością pomysłów i siłą wyobraźni autora.

Na półkach: , , , , , ,

Ledwo sięgnąłem po "Dom luster" a już było po nim.
Czuję niedosyt, dużo tu wątków, jednak żaden nie został w pełni rozwinięty.
Przeplatają się one wzajemnie, mnożąc tajemnice.
Sposób opisu scen raczej esencjonalny tak jak to bywa w powieściach dla młodych.

W trzecim tomie z cyklu "Ulysses Moore" napięcie słabnie. Mamy w zamian sceny pełne niesamowitości, które można zaliczyć jako fantastyczne.
Jest trochę nastrojowych, bardzo poetycznych opisów.
Postacie są bardzo wiarygodne, autor nie opisuje dokładnie ich charakteru, nie tworzy także super bohaterów. Pierwszoplanowe postacie mają zarówno zalety jak i wady.

Autorem cyklu "Ulysses Moore" jest Włoch Pierdomenico Baccalario, można przypuszczać że bardzo skromny to pan. Jego nazwisko nie pojawia na żadnej okładce, czy też stronie tytułowej.

Trójka nastolatków rodzeństwo Julia i Jason, oraz Rick, jest na tropie tajemnicy skrytej za magicznymi drzwiami. Drzwi mogą otwierać jedynie odpowiednie klucze. Większość kluczy jest w posiadaniu trójki nastolatków, jednak resztę ma Obliwia Newton. A z niej jest naprawdę straszna, bezwzględna, chciwa jędza. Okazuje się że klucze są bardzo ważne dla całego miasteczka Kilmore Cove.
Polecam, szczególnie młodym odkrywcom tajemnic.

Ledwo sięgnąłem po "Dom luster" a już było po nim.
Czuję niedosyt, dużo tu wątków, jednak żaden nie został w pełni rozwinięty.
Przeplatają się one wzajemnie, mnożąc tajemnice.

Tajemnice, zagadki i niewyjaśnione okoliczności - jeśli lubisz takie klimaty ta książka jest idealna.

Niecierpliwie czekam na ten moment, kiedy przejdę do tych tomów, których nie znam. Robię reread głównie dlatego, że byłam przekonana, że nic z tego nie pamiętam, bo czytałam wieki temu, ale okazuje się, że całkiem nieźle kojarzę fabułę! Więc póki co to taki totalny comfort read i odskocznia pomiędzy innymi tytułami :)

• Ulysses Moore
  • Dzieciństwo