Clint Eastwood. Człowiek wart miliard dolarów

Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
Eastwood biografia

Biografia jednego z najsłynniejszych amerykańskich aktorów i reżyserów - życie prywatne i zawodowe, ciekawostki, anegdoty - rozmowy z gwiazdami Hollywood na temat bohatera. Aktor, reżyser, scenarzysta, producent, kompozytor - w każdej z tych dziedzin Clint Eastwood osiągnął wielkie sukcesy, pozostając skromnym człowiekiem, unikającym życia towarzyskiego. Kim jest naprawdę twardy gliniarz z cyklu o Brudnym Harrym i reżyser oscarowego "Bez przebaczenia". Barwna opowieść o wielkim artyście i kulisach przemysłu filmowego USA.

Bitel | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Widziałem mnóstwo filmów Clinta Eastwooda,niezwykle go cenię zarówno jako aktora jak i reżysera.Dlatego gdy koleżanka z pracy pożyczyła mi jego biografię z chęcią wziąłem się za czytanie i zrobiła na mnie duże wrażenie.Clint Eastwood to symbol i legenda Hollywood,gwiazdor już od lat 50tych gdy przez wiele lat znany był z telewizyjnego serialu "Rawhide", następnie w latach 60tych stał się kultowym bezimiennym rewolwerowcem ze słynnej Dolarowej trylogii Sergio Leone,a od początku lat 70tych i debiutem "Zagraj dla mnie Misty" również zaczął karierę cenionego reżysera.Nie można zapominać o kultowej roli "Brudnego Harrego",która doczekała się kolejnych kontynuacji i na zawsze utrwaliła obraz Clinta w pamięci wszystkich fanów kina.W biografii poznajemy zarówno jego osobowość,styl pracy na planie,to jaką ekipą filmową się otaczał,jak działał.Mamy tu też wątki jego licznych romansów ,małżeństw,nie wszystko kończyło się happy endem,a spór o kasę z wieloletnią kochanką Sondrą Locke nieco...

TrissMerigold | 2018-02-22

Książka jak ksiązka - typowa biografia, ale osoba w niej przedstawiona... Cóż, nie dziwie się, że tysiące kobiet szalało za Clintem i żadna nie potrafiła mu się oprzeć. Nieprzeciętny charakter, ciekawa osobowość. Jeśli lubicie filmy z jego udziałem, zdecydowanie warto przeczytać.

Michał | 2014-08-18
Przeczytana: maj 2012

Zbyt dużo błędów w tekście, utrudnia czytanie, co do informacji biograficznych też dosyć płytka. Polecam sięgnąć po któraś z innych dostępnych biografii Clinta, choć dla początkujących fanów chcących zglebić się w życiorys może być okey.

Felicity | 2014-03-16

Juz od wstepu wieje nudą. Książka sprawia wrażenie opracowania, kompilacji wypowiedzi aktora uzupełnioną komentarzem narratora. Szkoda, bo liczyłam na wartościową biografię.

Paweł | 2018-07-16
Przeczytana: 2017 rok