Kościana góra

Cykl: Inspektor Shan (tom 3) | Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Bone Mountain
literatura amerykańska

Głęboko w samym sercu Tybetu były inspektor pekińskiej policji Shan trafia między młot brutalnej chińskiej armii a kowadło zachodniej firmy zajmującej się wydobywaniem ropy naftowej. W miarę postępów śledztwa dotyczącego kradzieży świętej figurki bożka, Shan zdaje sobie sprawę, że w grę nie wchodzi tylko zwykła sprawiedliwość i praworządność, ale duchowe ocalenie jego ludu. Trzymająca w napięciu, głęboko poruszająca, usytuowana w duchowym i geograficznym krajobrazie ciemiężonej krainy, Góra kości stanowi nadzwyczajne osiągnięcie wschodzącej gwiazdy powieści kryminalnej.

dorejsz | 2015-06-01
schab | 2015-04-10